30 czerwca  w Zabrzu odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia.

W uroczystości wzięli udział m.in.: JM Rektor SUM prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki, Dziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu SUM prof. dr hab. n. med. Maciej Misiołek, Prodziekani: dr hab. n. med. Zenon Czuba i dr hab. n. med. Jacek Kasperski, Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, Dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca prof. dr hab. n. med. Marian Zembala, Prezes Kardio-Med Silesia Adam Konka, Dyrektor ds. Naukowo-Medycznych Kardio-Med Silesia prof. dr hab. n. med. Marek Radomski. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Śląskie Centrum Chorób Serca oraz Kardio-Med Silesia zawarły również porozumienie o współpracy obejmujące m.in. przygotowywanie oraz realizację wspólnych projektów i  prac naukowo-badawczych w ramach programów Unii Europejskiej oraz programów krajowych, prowadzenie badań testowych nowych technologii, urządzeń, narzędzi chirurgicznych, transfer wyników badań oraz innowacji technicznych i technologicznych, a także  działalność szkoleniową i edukacyjną.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]