W dniach od 11-14 czerwca 2014 r. w Poznaniu odbyła się XX Międzynarodowa Konferencja Europejskiego Towarzystwa Symulacji Medycznej SESAM 2014.

Pracownicy Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej wzięli w niej czynny udział.  We współpracy ze studentami VI roku Wydziału Lekarskiego w Katowicach, członkami Koła Symulacji, przygotowano film na konkurs wideo o tematyce związanej z symulacją medyczną. Film zajął I miejsce. Nagrodą dla autora najlepszego filmu jest bezpłatny udział w Konferencji SESAM 2015, która będzie odbywać się w Irlandii Północnej.

W trakcie konferencji odbyły się Ogólnopolskie Zawody SimOlympics, w których drużyna studentów  Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w składzie: Dryżałowski Marek, Duda Radosław, Król Seweryn, Pawłowski Piotr zajęła III miejsce.

W ramach konferencji zaprezentowano ustnie następujące cztery prace:

• Planning, building and launching a large interdisciplinary simulation centre – Polish experience.
  • Does the level of anxiety depend on the individual strategies of coping with stress?
  • CPR e-learning module – is it an interesting alternative in refreshing CPR competence?
  • The subjective assessment of the usefulness of medical simulation performed by medical students of Medical University of Silesia.

Ponadto w formie plakatu:

• Technological aspects of running a large interdisciplinary simulation centre.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]