W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich Studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach do udziału w drugiej już edycji Międzynarodowego Kongresu Medycznego KOBIETA I MĘŻCZYZNA. ZDROWE STARZENIE. Dwudniowe obrady odbędą się w dniach 10-11 października b. r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku (ul. Odeska 1, Białystok).

Kongres KOBIETA I MĘŻCZYZNA.ZDROWE STARZENIE jest unikalną platformą dyskusji specjalistów z obszaru geriatrii, medycyny rodzinnej, interny i neurologii. Od 2012 roku integruje lekarzy wielu specjalizacji medycznych dzięki swojej interdyscyplinarności. W poszczególnych sesjach zostaną poruszone m.in. tematy dotyczące kardiologicznych aspektów zdrowego starzenia oraz powikłań intymnych wieku podeszłego. Program naukowy niezmiennie obfitować będzie w wystąpienia wybitnych praktyków z kraju i zagranicy gwarantując wysoki poziom naukowy spotkania.

Nowością na tegorocznej edycji Kongresu będzie Sesja Plakatowa, do udziału w której serdecznie Państwa zachęcamy. Wszystkich interesujących się gerontologią i geriatrią zapraszamy do zaprezentowania w formie plakatu wyników swoich badań, obserwacji, opisów przypadków i doświadczeń klinicznych na temat starości i starzenia. Po akceptacji pracy przez Przewodniczących Sesji, wyniki Państwa prac opublikowane zostaną w oficjalnej Książce Kongresowej.

Wierzymy, że Sesja Plakatowa będzie cenną częścią warsztatową Kongresu, zaś Państwa wkład naukowy przyczyni się do szerokiej dyskusji wśród uczestników. Szczegółowe informacje na temat sesji plakatowej oraz Regulamin znajdą Państwo na stronie http://pl.kobietaimezczyzna.info/static/show/show/id=140

Planowana jest również organizacja Sesji "Okrągłego Stołu", w której zaproszeni do dyskusji eksperci spróbują odpowiedzieć na pytanie, co czynić, by w Polsce można się było starzeć pomyślnie, a także jak poprawić kompleksową opiekę nad starszym pacjentem. Uczestnictwo w debacie potwierdzili już m.in. Senator RP Mieczysław Augustyn oraz Jurek Owsiak.

Rejestracji dokonywać można poprzez stronę Kongresu http://pl.kobietaimezczyzna.info/register/congress/version/congress=5,step=1

Serdecznie zapraszamy!
Biuro Organizacji Kongresu