W dniu 06 czerwca 2014 r. odbędzie się uroczyste otwarcie zmodernizowanego Oddziału Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej wraz z blokiem operacyjnym i poradniami przyszpitalnymi, a także Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. A. Mielęckiego SUM w Katowicach.

W latach 2011 – 2013 Oddziały Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej oraz Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii przeszły gruntowną modernizację. Inwestycja była współfinansowana ze środków Ministerstwa Zdrowia i realizowana w ramach Programu Wieloletniego na lata 2011-2012 „Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej” w zakresie prac budowlano-remontowych ośrodków transplantacyjnych.

Zakres modernizacji obejmował  sale chorych, Izbę Przyjęć, blok operacyjny, pracownie i poradnie przyszpitalne, a także pomieszczenia administracyjno-techniczne. W salach bloku operacyjnego zastosowano nowoczesne rozwiązania technologiczne w zakresie stołów operacyjnych, okładzin ścian z blachy nierdzewnej, mostów medycznych, w których zamontowany jest sprzęt medyczny niezbędny do wykonywania zabiegów i transplantacji. Sale chorych zostały wyposażone m.in. w panele nadłóżkowe, w których zamontowane są instalacje gazów medycznych i system parawanów podwieszanych zapewniających intymność pacjentów.

Po modernizacji oddziały zapewniają w pełni profesjonalną oraz kompleksową opiekę pacjentom nie tylko z Katowic i okolic, ale również z innych rejonów kraju. Wartość wykonanych prac z wyposażeniem obydwu oddziałów wyniosła ok 23 003 000,00  zł

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]