Już tylko kilka dni zostało na głosowanie w plebiscycie na najciekawszy wynalazek lub wydarzenie naukowe ostatniego 25-lecia. Wybierz największe polskie osiągnięcie naukowe, doniosłe wydarzenie albo wynalazek z ostatniego 25-lecia i wygraj aparat albo tablet.

Każdy może oddać swój głos w plebiscycie „Nauka to WOLNOŚĆ”. Wybieramy w nim trzy spośród 25 najciekawszych polskich wynalazków, osiągnięć naukowych i wydarzeń ostatniego 25-lecia.  Dla głosujących, którzy najciekawiej uzasadnią, jaki wpływ zwycięskie wynalazki, osiągnięcia naukowe albo wydarzenia miały na rozwój nauki w  Polsce, MNiSW przygotowało atrakcyjne niespodzianki.

Ogłoszenie zwycięskich wynalazków, osiągnięć lub wydarzeń nastąpi w rocznicę wyborów z 4 czerwca 1989 roku.

Uzasadnienia oceni jury plebiscytu. Pod uwagę będzie brało m.in. czy komentarz nawiązuje do hasła „Nauka to WOLNOŚĆ” i odpowiada na pytanie: jaki wpływ dany wynalazek miał na rozwój nauki w Polsce w ostatnim 25-leciu.

Głos w plebiscycie można oddać za pośrednictwem strony http://www.nauka.gov.pl/nauka-to-wolnosc/ lub profilu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na portalu Facebook. Głosowanie do 3 czerwca 2014 r. do godz. 24:00 r.

Na autorów najciekawszych propozycji czekają: aparat Nikon D5200, tablet Apple iPad Retina 16GB WiFi oraz Amazon Kindle Fire HDX 7 cali 16GB.

Zespół Prasowy MNiSW

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]