Katedra i Zakład Medycyny i Epidemiologii Środowiskowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Stowarzyszenie Wspierania Wiedzy Medycznej w Rybniku serdecznie zapraszają do udziału w II Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej z Udziałem Międzynarodowym pt. „STRES NASZ CODZIENNY”, która odbędzie się w dniu 7 czerwca 2014 r. w Rybniku przy ul. Rudzkiej 13 w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Ubiegłoroczna konferencja poświęcona problematyce człowieka w świecie lęków zapoczątkowała cykl tematyczny „W przestrzeni stresu i lęku” - dorocznych, interdyscyplinarnych spotkań naukowych prezentujących badania i eksplorację naukową emocjonalnej sfery człowieka, której niedocenianie i spychanie na margines przynosi coraz poważniejsze szkody jednostce i społeczeństwu.

Choć medyczny punkt widzenia jest głównym nurtem rozważań, to dopełniają go znacząco dokonania innych dyscyplin nauki, zaś konferencja ma być miejscem spotkania różnych dziedzin i sprzyjać szerokiemu spojrzeniu na zakreśloną tematykę. W bieżącym roku konferencję poświęcono szeroko rozumianej tematyce stresu.

PROGRAM KONFERENCJI

9.45 – 10.00    Uroczyste otwarcie konferencji

Sesja 1. Prowadzenie – prof. zw.dr hab. n. med. Jadwiga Jośko – Ochojska

10.00 – 10.45       prof. nadzw. dr hab. n. med. ZBIGNIEW LEW STAROWICZ

„Rola stresu w klinice zaburzeń seksualnych” - wykład inauguracyjny

Pracownia Psychoterapii i Rehabilitacji Seksualnej.   Wydział Rehabilitacji.

Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w  Warszawie

10.45 – 11.30        Prof. zw. dr hab. n. med. JADWIGA JOŚKO – OCHOJSKA

„Kat w domu, czyli o molestowaniu moralnym w rodzinie”.

11.30 – 12.00       Dyskusja i przerwa na kawę

Sesja 2. Prowadzenie – dr hab. n. med. Katarzyna Ziora

12.00 – 12.45       dr hab. n. med. KATARZYNA ZIORA

„Stres a jadłowstręt psychiczny (anorexia nervosa)”

12.45 – 13.30      M.A. JOANNA SELL

„Stres związany ze zmianami kręgów kulturowych”

Intercultural Trainer & Coach. Intercultural Compass

Hannover, Niemcy

13.30 – 14.00        Dyskusja i przerwa na kawę

Sesja 3. Prowadzenie – dr hab. n. med. Robert Pudlo

14.00 – 14.45        dr hab. n. med. ROBERT PUDLO

„Stres, serce i rozum, czyli o zależności funkcji układu krążenia

od reakcji stresowej i stanu psychicznego”

14.45-15.30           lek. med. RENATA RUMIŃSKA-BUSZ

„Wpływ stresu na powstanie i przebieg chorób nowotworowych”.

Zakład Radioterapii Centrum Onkologii

Instytutu im. Marii Skłodowskiej – Curie

Oddział w Gliwicach

15.30 – 16.15         dr n. hum. URSZULA MARCINKOWSKA

„Kondycja psychofizyczna osób bezdomnych”.

16.15 – 17.00        Dyskusja i przerwa na kawę

17.00                        Zamknięcie konferencji

Konferencję patronatem objęli:

Jego Magnificencja Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
    prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki
    Prezydent Miasta Rybnik
    Adam Fudali

Konferencja ma charakter otwarty. Do udziału zapraszamy szczególnie środowiska medyczne, psychologiczne, pedagogiczno-wychowawcze, pracowników opieki społecznej i wszystkich zainteresowanych prezentowaną problematyką.

Uczestnictwo w konferencji:

1. Uczestnictwo w konferencji wymaga zgłoszenia i uiszczenia opłaty wpisowej w kwocie 50 zł.
  2. Zgłoszenia dokonuje się przez wypełnienie formularza rejestracyjnego, dostępnego na stronie internetowej organizatora: FORMULARZ REJESTRACYJNY
  3. Opłatę wpisową prosimy uiszczać przelewem na konto:
    Stowarzyszenie Wspierania Wiedzy Medycznej
    NIP 642-318-57-19   REGON 243494790  KRS 0000499139
    Bank Pekao 91 1240 4357 1111 0010 5665 7093
    z dopiskiem: „ Konferencja Stres – imię i nazwisko uczestnika”

4. Uczestnicy konferencji otrzymają:
    • certyfikat uczestnictwa potwierdzający uzyskanie 7 punktów edukacyjnych
    • publikację książkową wydaną przez Śląski Uniwersytet Medyczny, zawierającą teksty wygłoszonych wykładów.

Dodatkowe informacje: Katedra i Zakład Medycyny i Epidemiologii Środowiskowej
Telefon: 32 2722847