22 maja  w auli im. Prof. Witolda Zahorskiego odbyła się uroczystość „pasowania na położne” zwana czepkowaniem położnych.

Czepek – jako symbol oddania, poświęcenia i wyboru zawodu, polegającego na pomaganiu innym został wręczony 88 studentkom, które pomyślnie przeszły pierwsze egzaminy i praktyki zawodowe.

Czepkowania dokonali: Prorektor ds. Studiów i Studentów prof. Joanna Lewin-Kowalik, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. Violetta Skrzypulec-Plinta oraz Prodziekani WNoZ: dr hab. n. med. Grażyna Markiewicz-Łoskot i dr hab. n. med. Czesław Marcisz , Prodziekan Wydziału Lekarskiego w Katowicach dr hab. n. med. Marek Waluga, prof. Adam Cekański – nestor śląskiego położnictwa,   prof. dr hab. n. med. Zbigniew Gąsior kierownik Katedry i Kliniki Kardiologii  oraz dr hab. n. med. Bogdan Michalski kierownik Oddziału Klinicznego Ginekologii Onkologicznej.

Wykład pt. „Dobrze urodzić”  wygłosiła Katarzyna Oleś, położna, specjalistka pielęgniarstwa rodzinnego. Uroczystość uświetniły występy artystyczne w wykonaniu studentek położnictwa.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]