Z okazji Światowego Dnia SM SPSK nr 7 SUM Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. L. Gieca oraz partner imprezy - Śląskie Stowarzyszenie chorych na SM SEZAM zapraszają pacjentów chorych na SM wraz z rodzinami na wydarzenie medyczne, które odbędzie się  31 maja 2014 r., w godz. 15:00–18:00 u podnóża Zamku w Chudowie (ul. Podzamcze 6, Chudów).

Specjaliści neurologii, rehabilitacji jak również personel pielęgniarski będzie udzielać bezpłatnych porad i konsultacji medycznych.

Aby choć na chwilę zapomnieć o trudach zmagania się z chorobą przygotowano  również liczne atrakcje:

•          pokazy w wykonaniu członków Bractwa Rycerskiego Zamku Będzin, przy dobrowolnym współudziale uczestników spotkania, m.in.:
    • pokazy tańca dawnego,
    • oglądanie i przymierzanie zbroi i elementów uzbrojenia oraz fotografowanie się w nich,
  •          zabawy i konkurencje średniowieczne:
    • strzelanie z łuku – turniej łuczniczy,
    • rzucanie włócznią do celu,
    • wyścigi drużynowe w średniowiecznych nartach,
    • przeciąganie liny,
    • zakuwanie w dyby,
    • walki na miecze i tarcze (oczywiście z użyciem specjalnego sprzętu treningowego w postaci mieczy z tworzywa przy zastosowaniu kasków i ochraniaczy) ścinanie mieczem kapusty, jabłek,
    • walki na belce (przy użyciu w/w bezpiecznego sprzętu),
  •          poczęstunek

Wymienione konkurencje wykonywane będą pod nadzorem i przy współudziale  doświadczonych członków Bractwa Rycerskiego Zamku Będzin, przy muzyce średniowiecznej, renesansowej i celtyckiej.

Udział i uczestnictwo w wydarzeniu dla pacjentów i ich rodzin jest bezpłatne po okazaniu legitymacji o SM.

Dodatkowe informacje: tel. 668 691 784

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]