23 kwietnia 2014 roku odbyło się otwarcie Centrum Badawczo-Rozwojowego Żywienia Klinicznego prowadzonego przez firmę NUTRICO Sp. z o.o. na terenie Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Powstanie Centrum było możliwe dzięki współpracy kilku instytucji i przedsiębiorstw: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, NUTRICO Sp. z o.o. , Urzędu Miasta Sosnowca, Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Wspólnie z naukowcami Śląskiego Uniwersytetu Medycznego będą prowadzone badania naukowe m.in. nad wpływem leczenia żywieniowego na cały proces leczenia.

Wśród prelegentów konferencji towarzyszącej otwarciu Centrum znaleźli się: Prorektor  ds. Szkolenia Podyplomowego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. dr hab. n. med. Krystyna Olczyk, Prezydent Miasta Sosnowca Kazimierz Górski,  Członek Zarządu Województwa Śląskiego Arkadiusz Chęciński, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Lokalnego S.A. Grzegorz Dąbrowski oraz Prezes Zarządu NUTRICO Sp. z o.o. dr n. med. Łukasz Drozd.

Utworzenie Centrum było możliwe dzięki projektowi Gospodarcza Brama Śląska dofinansowanemu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]