W imieniu Hospicjum Cordis zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji zatytułowanej "Per Mortem - Wokół Śmierci". Konferencja jest adresowana do studentów medycyny i młodych lekarzy, studentów psychologii, rehabilitacji, teologii i prawa oraz pracowników hospicjów. Poruszać będzie zagadnienie śmierci w różnych aspektach: medycznym, psychologicznym, duchowym i artystycznym. Śmierć jest zjawiskiem nieuchronnym i uniwersalnym. Dla jednych stanowi zwieńczenie życia, dla innych jest jego początkiem. Wbrew pozornie jasnym kryteriom orzekania o niej, szczególnie w dobie nasilających się na zachodzie Europy tendencji eutanatycznych, moment w którym zaczyna i kończy się ludzkie życie wciąż jest powodem wielu kontrowersji. Lekarze, psychologowie, rehabilitanci, duchowni i prawnicy ze śmiercią mają do czynienia w swej codziennej pracy. Dla wielu stanowi to bardzo duże wyzwanie, wielu ma problemy z jego podjęciem. Ludzie instynktownie boją się tego co stanowi dla nich zagadkę, a mimo tak daleko idącego postępu medycyny i nauk z nią związanych, śmierć szczególnie w jej aspekcie psychologicznym i duchowym wciąż stanowi największą tajemnicę życia.

Zgłoszenia należy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Opłata: 50 zł, studenci: 25 zł. Liczba miejsc - ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]