W dniach 28-29.03. 2014 r. we Wrocławiu odbyły się IV Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych w pływaniu. Reprezentanci AZS SUM znów pokazali najwyższą formę.

W punktacji drużynowej mężczyźni zajęli I miejsce, kobiety VI miejsce.

Indywidualnie mężczyźni zajęli:

• Gawełczyk Mateusz I  miejsce na 100m stylem dowolnym i I miejsce na 100m stylem zmiennym
  • Dzieniszewski Michał I  miejsce na 50 m stylem motylkowym i III miejsce na 100m stylem zmiennym
  • Dánjal Hofgaard Hestoy I miejsce na 50m stylem dowolnym
  • Godziek Marek III miejsce na 50 m stylem klasycznym

I  miejsce zajęła również sztafeta na 4x50 m stylem dowolnym w składzie: Gawełczyk Mateusz, Dzieniszewski Michał, Dánjal Hofgaard Hestoy, Kulski Gabriel.
Natomiast ekipa kobiet zajęła III miejsce w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym w składzie: Kurylas Anna, Sowa Otylia, Lebiedzka Kornelia, Zdebik Anna.
Nasz zawodnik - Mateusz Gawełczyk został uznany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw.

Dziękujemy za wspaniałe wyniki zawodnikom i trenerowi dr Tadeuszowi Wieczorkowi.

Maciej Wroński
 Prezes KU AZS SUM