Dział ds. Pracowniczych i Socjalnych informuje
pracowników, emerytów, rencistów SUM
oraz członków ich rodzin
o możliwości zapisów na spektakl

JABŁKO

który odbędzie się 28.10.2017 r. o godzinie 19:00
w Teatrze Żelaznym w Katowicach-Piotrowicach
(ul. Armii Krajowej 40 - budynek dworca PKP - wjazd od ulicy Adama Asnyka przez rogatki)

SZCZEGÓŁY:

Miłosny trójkąt w sytuacji ekstremalnej, pokusa, zdrada, namiętność, potrzeba bliskości, poczucie obowiązku i miłość bez zobowiązań, kryzys w związku, życie jako sztuka wyboru to tematy wokół których krąży dramat Verna Thiessena, kanadyjskiego autora tekstów tłumaczonych na wiele języków i nagradzanych, w tym the Alberta Playwriting Competition i the Elizabeth Sterling Haynes Awards dla Jabłka.

Artur Barciś wraca do Teatru Żelaznego tym razem jako reżyser współczesnej opowieści o skomplikowanej ludzkiej naturze i sprawach najważniejszych.

Najlepsza literatura nie powinna dawać odpowiedzi, lecz stawiać pytania. Z jakimi zostawi nas najnowsza premiera Teatru Żelaznego?

Odważny i poetycki dramat oraz świetnie skonstruowane postaci i ciekawe zabiegi formalne dają aktorom możliwość stworzenia popisowych ról.

Na scenie zobaczymy Martę Marzęcką-Wiśniewską, związaną przez kilka lat z bielskim Teatrem Banialuka, laureatkę Złotej Maski, Karolinę Sawkę znaną szerokiej publiczności z roli Nel z "W pustyni i w Puszczy" Gavina Hooda z 2001 r. oraz Piotra Wiśniewskiego założyciela i dyrektora Teatru Żelaznego.

Zapisy przyjmowane będą
od 09 do 11 października 2017r.
przez Dział ds. Pracowniczych i Socjalnych
osobiście – w pokoju 212,
telefonicznie pod numerem: (32) 208 35 24

Pełen koszt 1 biletu wynosić będzie 40 zł przy czym wysokość dofinansowania