Dział ds. Pracowniczych  i Socjalnych rozważa możliwość zakupu biletów dla pracowników, emerytów, rencistów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego  w Katowicach na

Jubileuszową Galę Piosenki Biesiadnej Zbigniewa Górnego,
która odbędzie się
26 października 2014 r. o godz. 1800
w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu

Gala Piosenki Biesiadnej powraca w przebojowej, jubileuszowej wersji. Dwadzieścia lat temu, w 1994 roku, w Poznaniu telewizyjna Dwójka zrealizowała pierwszą Galę Piosenki Biesiadnej – wielkie widowisko artystyczne, które miało na celu popularyzację polskiej piosenki rozrywkowej. Pomysłodawcą wydarzenia był Zbigniew Górny, znany aranżer, dyrygent  i kompozytor muzyki instrumentalnej i filmowej, a wystąpiły w nim największe gwiazdy ówczesnej estrady, m.in.: Piotr Gąsowski, Katarzyna Jamróz, Maryla Rodowicz, Robert Rozmus, Ryszard Rynkowski  i Krzysztof Tyniec. W repertuarze Gali znalazły się takie przeboje, jak „Konik na biegunach”, „Ore, ore”, „Szła dzieweczka” czy „Marianna”. Impreza zdobyła tak ogromną popularność, że wkrótce powstały jej kolejne edycje – „Poprawiny”, „Biesiada bez granic”, „Biesiada Śląska”. Zbigniew Górny wraz ze swoją orkiestrą i solistami zagrał kilkaset koncertów  w całym kraju oraz w Stanach Zjednoczonych i Australii.
W dwudziestą rocznicę pierwszej Gali przygotowano wersję jubileuszową, nad której programem będzie czuwał Zbigniew Górny. Dzięki niemu będzie można wybrać się w sentymentalną muzyczną podróż do czasów, kiedy piosenka towarzyszyła wszystkim spotkaniom towarzyskim.
Galę poprowadzi Krzysztof Tyniec, a największe przeboje piosenki biesiadnej zabrzmią z zabrzańskiej sceny w wykonaniu: Tercetu, czyli Kwartetu (w którego skład wchodzą Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Wojciech Kaleta  i Robert Rozmus), Majki Jeżowskiej, Katarzyny Jamróz, Gangu Marcela, Mateusza Kalagi oraz Krzysztofa Piaseckiego. Wykonawcom towarzyszyć będzie orkiestrą pod dyrekcją Zbigniewa Górnego.
Każdy z widzów otrzyma w prezencie darmowy śpiewnik.

Pełen koszt 1 biletu wyniesie ok 120 zł przy czym dofinansowanie z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych dla pracownika, emeryta, rencisty, członka rodziny stanowi poniższa tabela dopłat do imprez kulturalno-oświatowych:

Dochód na jedną osobę w rodzinie

Dofinansowanie dla pracownika, emeryta, rencisty, członka rodziny

do 2.000,00 zł

od 2.000,01zł do 3.500,00 zł

od 3.500,01zł do 5.000,00 zł

powyżej 5000,01 zł

Zgłoszenia chętnych osób przyjmuje
Dział ds. Pracowniczych i Socjalnych
od 17 lipca 2014 r. do 31 lipca 2014 r.:
- pod numerem telefonu  (32)-20-83-524

W przypadku dużego zainteresowania, propozycja zakupu biletów zostanie przedstawiona na najbliższym posiedzeniu Komisji Socjalnej.