Informujemy, że Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach podpisał umowę ze Stowarzyszeniem Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów PolDoc z siedzibą w Krakowie na realizację zadania polegającego na przeprowadzeniu 16 szkoleń dla pracowników SUM uczestniczących w realizacji badań naukowych zarówno w aspekcie merytorycznym, jak i administracyjnym z zakresu ochrony własności intelektualnej oraz transferu wiedzy obejmującego tematy:

1.        System komercjalizacji wyników prac badawczych w Polsce;
  2.        Transfer technologii i przedsiębiorczości skierowane dla pracowników naukowych;
  3.        Warsztaty szkoleniowe z komunikacji naukowej;
  4.        Upowszechnianie wyników badań naukowych;
  5.        Zarządzanie badaniami naukowymi;
  6.        Prowadzenie badań naukowych i komercjalizacja ich wyników;
  7.        Ochrona własności intelektualnej;
  8.        Ochrona wynalazków i wyników prac badawczych w praktyce.

Planuje się przeprowadzić po dwa szkolenia z każdego tematu.

Pierwsze spotkanie odbyć się w dniu 23 stycznia 2018 r. w Sali Senatu (Rektorat, ul. Poniatowskiego 15) od godziny 10.00 do 14.00. Rejestracja od godziny 9.30. Temat szkolenia: Ochrona własności intelektualnej.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach zapraszamy do kontaktu z Centrum Transferu Technologii, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32 208 36 40, do dnia 19.01.2018 r.

Harmonogram wszystkich szkoleń zostanie podany wkrótce.

SUM © 2016-2018