Informujemy, że Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej organizuje szkolenie dla naukowców zainteresowanych składaniem wniosków na otwarty konkurs Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowships.

Szkolenie odbędzie się 23 maja 2017 r.

Więcej informacji i możliwość rejestracji już wkrótce na stronie http://www.kpk.gov.pl

Individual Fellowships to indywidualne granty wyjazdowe i przyjazdowe dla doświadczonych naukowców, tj. posiadających stopień doktora lub przynajmniej 4 lata doświadczenia w prowadzeniu badań naukowych (w wymiarze pełnego etatu). Granty przyznawane są na okres od 12 do 36 miesięcy (w zależności od typu projektu). Wszystkie projekty powinny zakładać mobilność międzynarodową indywidualnego naukowca, tj. grantu nie można realizować w kraju, w którym naukowiec przebywał dłużej niż 12 miesięcy w ciągu ostatnich trzech lat (od tej reguły są wyjątki), dobrze widziana jest też mobilność międzysektorowa (pomiędzy sektorem akademickim a pozaakademickim).

Termin składania wniosków: 14 września 2017. Ogłoszenie o konkursie, dokumenty konkursowe oraz system składania wniosków znajduje się na stronie Participant Portal.