logo kpk         Sum logo-72dpi         logo rpk

12 listopada 2015 w Centrum Dydaktyki i Symulacji SUM odbył się Dzień Informacyjny Zdrowie zorganizowany przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach wraz z  Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych Unii Europejskiej oraz Regionalnym Punktem Kontaktowym Politechnika Śląska, które wspierają udział polskich jednostek w programie HORYZONT 2020.

W trakcie Dnia Informacyjnego przedstawione zostały tematy nowych konkursów w obszarach „Zdrowie, zmiany demograficzne i dobrostan”, a także zasady uczestnictwa i możliwości aplikowania uczelni medycznych w projektach programu HORYZONT 2020, w tym problematyka badań klinicznych, którą zaprezentowała przedstawicielka Ministerstwa Zdrowia. Niezwykle cenne dla wszystkich osób chcących aplikować o granty w konkursach programu HORYZONT 2020 były wskazówki i rady eksperta oceniającego wnioski w konkursach ogłaszanych przez Komisję Europejską. Uczestnicy spotkania uzyskali także informacje na temat obsługi serwisu Participant Portal oraz wsparcia oferowanego przez punkty kontaktowe.

Materiały do pobrania:

Możliwości w Horyzoncie 2020Joanna Niedziałek, KPK PB UE

Zasady uczestnictwa w H2020 Katarzyna Markiewicz-Śliwa, RPK Politechnika Śl.

Zdrowie, zmiany demograficzne i dobrostan w Horyzoncie 2020Ewa Szkiłądź,KPK PB UE

Badania kliniczne w H2020Olga Zielińska, Wydział Organizacyjno-Prawny Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji, Ministerstwo Zdrowia

Do czego służy Participant Portal i jak się w nim odnaleźć? - Katarzyna Markiewicz-Śliwa, RPK Politechnika Śl.

Gdzie szukać pomocy przy pisaniu wniosków?oferta RPK Politechnika Śląska

Wsparcie Działu Projektów, Programów Rozwojowych i Innowacji SUM –  mgr inż. Barbara Jarzębska, SUM