image Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Szukaj

 
 

23 lutego 2017 r. w Gliwicach w auli Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej ul. Banacha 7 odbędzie się spotkanie informacyjne nt. grantów ERC, konkursu UWERTURA oraz pracy eksperta oceniającego wnioski.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia przyjmowane są wyłączenie przez stronę internetową http://www.rpk.polsl.pl/pl/harmonogram_form.php?termin=37  do 17.02.2017 r.

Więcej informacji na stronie Spotkanie informacyjne 23.02.2017

 

 

2 lutego 2017 r. w godz. 10.00-11.00 odbędzie się webinarium dotyczące aspektów finansowo-prawnych w programie Horyzont 2020. Szkolenie skierowane jest do osób przygotowujących wnioski projektowe oraz partnerów i koordynatorów projektów. Webinarium organizowane jest w ramach projektu Fit for Health 2.0.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja

Termin rejestracji upływa 30 stycznia 2017 r. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

13 września 2016 r. w godzinach 10:00 – 12:00 w sali konferencyjnej Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 7 w Gliwicach odbędzie się szkolenie pt. "Poszukiwanie partnerów i praca eksperta w programie Horyzont 2020".

Szkolenie organizuje Regionalny Punkt Kontaktowy Politechnika Śląska. 

Podczas spotkania omowione zostaną następujące zagadnienia:

 • jak szuka się partnerów do projektów europejskich?
 • jakie są obowiązki koordynatora a jakie partnera?
 • jak poruszać się po bazie  Partners Service?
 • jak wygląda praca eksperta oceniającego wnioski projektowe i dlaczego to się opłaca?
 • jak zarejestrować się w bazie ekspertów i na co zwrócić uwagę wypełniając profil?
 • Agenda spotkania

  Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

  Zgłoszenia należy przesyłać do 09.09.2016 wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy: http://rpk.polsl.pl/pl/harmonogram_form.php?termin=28

   

   

  ncn logo 2

  Informujemy, że Narodowe Centrum Nauki ogłosiło nabór na warsztaty poświęcone przygotowywaniu wniosków o finansowanie projektów badawczych. Oferta skierowana jest do osób prowadzących badania naukowe, które:

 • nie kierują i nie kierowały projektem badawczym finansowanym przez NCN, MNiSW lub KBN,
 • w ciągu ostatnich 5 lat (w naukach ścisłych i technicznych oraz naukach o życiu) lub 10 lat (w naukach humanistycznych, społecznych i o sztuce) opublikowały co najmniej dwie prace o zasięgu międzynarodowym.
 • Tematyka warsztatów obejmuje:

 • zasady pisania wniosków o finansowanie projektów badawczych,
 • cykl życia wniosku: od pomysłu do podpisania umowy o dofinansowanie,
 • przygotowywanie części merytorycznej wniosku,
 • projektowanie kosztorysów,
 • zasady oceny wniosków w systemie peer review,
 • analizę dokumentów konkursowych i wymagań formalnych.
 • Warsztaty odbędą się w siedzibie Narodowego Centrum Nauki przy ul. Królewskiej 57 w Krakowie.

  Planowane terminy warsztatów oraz szczegóły dotyczące rejestracji na warsztaty dostępne na stronie https://ncn.gov.pl/aktualnosci/2016-08-18-warsztaty-dla-wnioskodawcow

   

   

  19 września2016 r. Polska Akademia Nauk oraz Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie organizują warsztaty, których celem jest przygotowanie naukowców do aplikowania o granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (European Research CouncilERC). Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim.

  Podczas warsztatów swoimi doświadczeniami podzielą się laureaci oraz ewaluatorzy grantów ERC. W drugiej części spotkania wybrane osoby będą mogły skonsultować swoje pomysły badawcze podczas dwugodzinnej sesji konsultacji indywidualnych z zaproszonymi ekspertami. Uzyskają również wskazówki dotyczące formalno-prawnych aspektów przygotowania projektów ERC. Więcej informacji o spotkaniu na stronie internetowej Polskiej Akademii Nauk.

  Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszone są o kontakt z Biurem ds. Doskonałości Naukowej PAN e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zgłoszenia przyjmowane są do 2 września.

  Koszt udziału w warsztatach wynosi 50 zł netto (kwota ta pokrywa koszt cateringu dla uczestników spotkania).

   

   

  image
   

  Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

  Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
  image
   

  Wydział Lekarski - Katowice

  Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
  image
   

  Wydział Farmaceutyczny

  Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
  image
   

  Wydział Nauk o Zdrowiu

  Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
  image
   

  Wydział Zdrowia Publicznego

  Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

  Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

  SUM © 2017

   

   

   

  logo sum bottom

  ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
  ul. Poniatowskiego 15
  40-055 Katowice
  tel. 32 208 3600
  NIP: 634-000-53-01
  REGON: 000289035

  Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
  Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.