image Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Szukaj

 
 

logo kpk

 

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zaprasza na powakacyjne warsztaty w dniu 5 września 2017r. - ABC przygotowania wniosku do H2020: projekty badawczo-innowacyjne i innowacyjne - Euratom.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Krajowego Punktu Kontaktowego przy ulicy Krzywickiego 34A, w godzinach 10:00-15:30 w sali 1 na III piętrze.

Tematyką warsztatów będą przede wszystkim elementy dobrego wniosku:

a. formularze administracyjne A

b. część merytoryczna wniosku B

w projektach badawczo-innowacyjnych (RIA Research and Innovation Action) i projektach innowacyjnych (IA Innovation Action) oraz:

- możliwości dla naukowców i przedsiębiorstw w Horyzoncie 2020

- dokumentacja konkursowa Partcipant Portal - rodzaje projektów

- kryteria formalne oceny wniosków, konkursy jedno i dwuetapowe

Liczba miejsc jest ograniczona do 20 osób. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Rejestracja na warsztaty będzie otwarta od 16.08.2017

Osoba kontaktowa - Joanna Niedzialek joannaniedziałTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

RPK Politechnika Śląska serdecznie zaprasza na szkolenie pn. "Godzina z grantami indywidualnymi MSCA. Naukowcu, postaw na rozwój własnej kariery za granicą lub przyjmij u siebie najlepszych, zagranicznych badaczy".

Szkolenie odbędzie się  5 lipca 2017 r. o godzinie 09:30 w sali konferencyjnej Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 7 w Gliwicach.

 Spotkanie skierowane jest do osób zainteresowanych:

  1. przygotowaniem wniosku i wyjazdem na zagraniczny staż finansowany w ramach Individual Fellowships Marie Skłodowska – Curie Actions w Programie Horyzont 2020 lub
  2. goszczeniem naukowców z zagranicy w ramach powyższego mechanizmu.

W trakcie szkolenia omówione zostaną następujące zagadnienia:

  •          jakie przyjazdy/ wyjazdy są możliwe,
  •          kto, do kogo, gdzie, na ile i za ile może wyjechać
  •          jak powinien wyglądać wniosek, aby eksperci mieli ochotę przeczytać go do końca.

Szkolenie jest bezpłatne. Poprowadzą je Panie Katarzyna Markiewicz-Śliwa i Agnieszka Kwiatkowska z Regionalnego Punktu Kontaktowego Politechniki Śląskiej.

Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 30.06.2017, wyłącznie poprzez formularz na stronie http://www.rpk.polsl.pl/pl/harmonogram_form.php?termin=43

Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 32 237 19 98.

 

 

Informujemy, że 23 czerwca 2017 roku w Katowicach Regionalny Punkt Kontaktowy funkcjonujący w Politechnice Śląskiej wraz z Funduszem Górnośląskim oraz Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej (CITT) po raz piąty organizuje seminarium pt.: Dzień Projektożerców.

W trakcie spotkania będzie można zapoznać się z nowymi możliwościami pozyskiwania środków finansowych z różnych źródeł, w tym: programów europejskich oraz międzynarodowych programów finansowanych przez instytucje krajowe. Seminarium ma na celu przekrojowe przedstawienie całego wachlarza programów wspierających finansowanie projektów badawczych pod kątem szczegółowych zasad i wymogów stawianych przez jednostki je finansujące. Jednocześnie spotkanie stworzy możliwości nawiązania wzajemnej współpracy firm i jednostek badawczych.

Więcej informacji, program oraz rejestracja na stronie http://www.rpk.polsl.pl/pl/dzien-projektozercow/o-wydarzeniu/143

 

 

19 maja 2017 r. odbędą się warsztaty dotyczące procesu składania wniosków do programu Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB), organizowane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Warsztaty będą miały miejsce w siedzibie FNP w Warszawie przy ul. I. Krasickiego 20/22. 

Celem programu MAB jest umożliwienie utworzenia w Polsce nowych jednostek badawczych (struktur organizacyjno-prawnych) kierowanych przez wybitnych naukowców z całego świata, w których zespoły złożone z naukowców zagranicznych i polskich reprezentujących różne specjalizacje naukowe będą realizować badania naukowe i prace rozwojowe na najwyższym światowym poziomie.

Warsztaty są adresowane do osób zainteresowanych złożeniem wniosku o dofinansowanie nowej jednostki w programie MAB. Uczestnikiem warsztatu może być potencjalny główny wnioskodawca lub drugi wnioskodawca w projekcie MAB. Aby sprawdzić, czy kwalifikują się Państwo do udziału w szkoleniu, prosimy o przeczytanie zamieszczonego poniżej opisu formalnych wymagań stawianych wnioskodawcom w projekcie MAB.

Program spotkania:

10:30–11:00 –  Rejestracja/kawa powitalna

11:00–13:00 –  Składanie skutecznych wniosków: Prezentacja projektu MAB i dyskusja

13:00–14:00 –  Rozmowy indywidualne z potencjalnymi aplikantami

Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Nocleg, a także dojazd na warsztaty uczestnicy organizują we własnym zakresie i na własny koszt.

Na warsztaty, obowiązuje rejestracja e-mailowa do dnia 12 maja br. Zgłoszenia należy przesłać do p. dr Judyty Węgrzyn: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Więcej inforamcji na stronie http://www.fnp.org.pl/szkolenie-z-procesu-skladania-wnioskow-w-programie-mab/

 

Informujemy, że Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej organizuje szkolenie dla naukowców zainteresowanych składaniem wniosków na otwarty konkurs Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowships.

Szkolenie odbędzie się 23 maja 2017 r.

Więcej informacji i możliwość rejestracji już wkrótce na stronie http://www.kpk.gov.pl

Individual Fellowships to indywidualne granty wyjazdowe i przyjazdowe dla doświadczonych naukowców, tj. posiadających stopień doktora lub przynajmniej 4 lata doświadczenia w prowadzeniu badań naukowych (w wymiarze pełnego etatu). Granty przyznawane są na okres od 12 do 36 miesięcy (w zależności od typu projektu). Wszystkie projekty powinny zakładać mobilność międzynarodową indywidualnego naukowca, tj. grantu nie można realizować w kraju, w którym naukowiec przebywał dłużej niż 12 miesięcy w ciągu ostatnich trzech lat (od tej reguły są wyjątki), dobrze widziana jest też mobilność międzysektorowa (pomiędzy sektorem akademickim a pozaakademickim).

Termin składania wniosków: 14 września 2017. Ogłoszenie o konkursie, dokumenty konkursowe oraz system składania wniosków znajduje się na stronie Participant Portal.

 

 

 

 

image
 

Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
image
 

Wydział Lekarski - Katowice

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
image
 

Wydział Farmaceutyczny

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
image
 

Wydział Zdrowia Publicznego

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

SUM © 2017

 

 

 

logo sum bottom

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.