image Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Szukaj

 
 

 

19 maja 2017 r. odbędą się warsztaty dotyczące procesu składania wniosków do programu Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB), organizowane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Warsztaty będą miały miejsce w siedzibie FNP w Warszawie przy ul. I. Krasickiego 20/22. 

Celem programu MAB jest umożliwienie utworzenia w Polsce nowych jednostek badawczych (struktur organizacyjno-prawnych) kierowanych przez wybitnych naukowców z całego świata, w których zespoły złożone z naukowców zagranicznych i polskich reprezentujących różne specjalizacje naukowe będą realizować badania naukowe i prace rozwojowe na najwyższym światowym poziomie.

Warsztaty są adresowane do osób zainteresowanych złożeniem wniosku o dofinansowanie nowej jednostki w programie MAB. Uczestnikiem warsztatu może być potencjalny główny wnioskodawca lub drugi wnioskodawca w projekcie MAB. Aby sprawdzić, czy kwalifikują się Państwo do udziału w szkoleniu, prosimy o przeczytanie zamieszczonego poniżej opisu formalnych wymagań stawianych wnioskodawcom w projekcie MAB.

Program spotkania:

10:30–11:00 –  Rejestracja/kawa powitalna

11:00–13:00 –  Składanie skutecznych wniosków: Prezentacja projektu MAB i dyskusja

13:00–14:00 –  Rozmowy indywidualne z potencjalnymi aplikantami

Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Nocleg, a także dojazd na warsztaty uczestnicy organizują we własnym zakresie i na własny koszt.

Na warsztaty, obowiązuje rejestracja e-mailowa do dnia 12 maja br. Zgłoszenia należy przesłać do p. dr Judyty Węgrzyn: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Więcej inforamcji na stronie http://www.fnp.org.pl/szkolenie-z-procesu-skladania-wnioskow-w-programie-mab/

 

Informujemy, że Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej organizuje szkolenie dla naukowców zainteresowanych składaniem wniosków na otwarty konkurs Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowships.

Szkolenie odbędzie się 23 maja 2017 r.

Więcej informacji i możliwość rejestracji już wkrótce na stronie http://www.kpk.gov.pl

Individual Fellowships to indywidualne granty wyjazdowe i przyjazdowe dla doświadczonych naukowców, tj. posiadających stopień doktora lub przynajmniej 4 lata doświadczenia w prowadzeniu badań naukowych (w wymiarze pełnego etatu). Granty przyznawane są na okres od 12 do 36 miesięcy (w zależności od typu projektu). Wszystkie projekty powinny zakładać mobilność międzynarodową indywidualnego naukowca, tj. grantu nie można realizować w kraju, w którym naukowiec przebywał dłużej niż 12 miesięcy w ciągu ostatnich trzech lat (od tej reguły są wyjątki), dobrze widziana jest też mobilność międzysektorowa (pomiędzy sektorem akademickim a pozaakademickim).

Termin składania wniosków: 14 września 2017. Ogłoszenie o konkursie, dokumenty konkursowe oraz system składania wniosków znajduje się na stronie Participant Portal.

 

 

 

23 lutego 2017 r. w Gliwicach w auli Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej ul. Banacha 7 odbędzie się spotkanie informacyjne nt. grantów ERC, konkursu UWERTURA oraz pracy eksperta oceniającego wnioski.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia przyjmowane są wyłączenie przez stronę internetową http://www.rpk.polsl.pl/pl/harmonogram_form.php?termin=37  do 17.02.2017 r.

Więcej informacji na stronie Spotkanie informacyjne 23.02.2017

 

 

2 lutego 2017 r. w godz. 10.00-11.00 odbędzie się webinarium dotyczące aspektów finansowo-prawnych w programie Horyzont 2020. Szkolenie skierowane jest do osób przygotowujących wnioski projektowe oraz partnerów i koordynatorów projektów. Webinarium organizowane jest w ramach projektu Fit for Health 2.0.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja

Termin rejestracji upływa 30 stycznia 2017 r. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

13 września 2016 r. w godzinach 10:00 – 12:00 w sali konferencyjnej Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 7 w Gliwicach odbędzie się szkolenie pt. "Poszukiwanie partnerów i praca eksperta w programie Horyzont 2020".

Szkolenie organizuje Regionalny Punkt Kontaktowy Politechnika Śląska. 

Podczas spotkania omowione zostaną następujące zagadnienia:

 • jak szuka się partnerów do projektów europejskich?
 • jakie są obowiązki koordynatora a jakie partnera?
 • jak poruszać się po bazie  Partners Service?
 • jak wygląda praca eksperta oceniającego wnioski projektowe i dlaczego to się opłaca?
 • jak zarejestrować się w bazie ekspertów i na co zwrócić uwagę wypełniając profil?
 • Agenda spotkania

  Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

  Zgłoszenia należy przesyłać do 09.09.2016 wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy: http://rpk.polsl.pl/pl/harmonogram_form.php?termin=28

   

   

  image
   

  Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

  Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
  image
   

  Wydział Lekarski - Katowice

  Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
  image
   

  Wydział Farmaceutyczny

  Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
  image
   

  Wydział Nauk o Zdrowiu

  Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
  image
   

  Wydział Zdrowia Publicznego

  Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

  Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

  SUM © 2017

   

   

   

  logo sum bottom

  ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
  ul. Poniatowskiego 15
  40-055 Katowice
  tel. 32 208 3600
  NIP: 634-000-53-01
  REGON: 000289035

  Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
  Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.