Wysokość opłaty za postępowanie związane z przyjęciem na studia w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach w roku akademickim 2016/2017:

1. 70,00 zł – dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie na studia na wszystkie kierunki
  2. 60,00 zł - dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie na studia na wszystkie kierunki i tryby studiów, (za wyjątkiem kierunkuzdrowie publiczne, specjalność ratownictwo specjalistyczne, na który postępowanie kwalifikacyjne obejmuje sprawdziany sprawności fizycznej), którzy wyrażą zgodę na dostarczenie przez Uczelnię decyzji o przyjęciu/nieprzyjęciu na studia w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP),
  3. 100,00 zł – dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie na studia drugiego stopnia na kierunek zdrowie publiczne, specjalność ratownictwo specjalistyczne, na który postępowanie kwalifikacyjne obejmuje sprawdziany sprawności fizycznej,
  4. 90,00 zł - dla kandydatów, ubiegających się o przyjęcie na studia drugiego stopnia na kierunek zdrowie publiczne, specjalność ratownictwo specjalistyczne, na który postępowanie kwalifikacyjne obejmuje sprawdziany sprawności fizycznej, którzy wyrażą zgodę na dostarczenie przez Uczelnię decyzji o przyjęciu/nieprzyjęciu na studia w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP).
  1. W przypadku kandydowania na kilka kierunków studiów od kandydata pobiera się opłatę za każdy kierunek studiów.
  2. Opłaty nie podlegają zwrotowi, z zastrzeżeniem pkt. 3.
  3. Uczelnia dokonuje zwrotu opłaty rekrutacyjnej wyłącznie w przypadku, gdy:
    1. kierunek studiów nie został uruchomiony,
    2. została wniesiona podwójna opłata za ten sam kierunek studiów,
    3. kandydat zrezygnował z uczestniczenia w procesie rekrutacyjnym przed zakończeniem procesu rejestracji elektronicznej,
    4. kandydat podczas procesu rejestracji nie dokonał wyboru kierunku studiów, bądź nie uzupełnił punktów stanowiących podstawę przyjęcia na dany kierunek.