HARMONOGRAM  REKRUTACJI  NA STUDIA
NA  ROK  AKADEMICKI  2016/2017

DOTYCZY:,

I . Kandydaci legitymujący się tzw. „nową maturą” (egzaminem maturalnym zdawanym od roku 2005)

UWAGA – dotyczy kandydatów na studia stacjonarne jednolite magisterskie oraz studia pierwszego stopnia

Termin rejestracji elektronicznej na wszystkie kierunki studiów stacjonarnych

od 30 maja 2016 r. do 7 lipca 2016 r. do godz. 23:59

II. Kandydaci legitymujący się tzw. „starą maturą” (egzaminem dojrzałości zdawanym do roku 2004)

UWAGA – dotyczy kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne jednolite magisterskie oraz studia pierwszego stopnia

Termin rejestracji elektronicznej na wszystkie kierunki studiów stacjonarnych i niestacjonarnych

od 18 kwietnia 2016 r. do 28 kwietnia 2016 r. do godz. 23:59

UWAGA !  WAŻNE !

• Kandydaci z tzw. „starą maturą” mają możliwość zdawania egzaminu maturalnego z przedmiotów kierunkowych w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i otrzymania zaświadczenia o wynikach egzaminu, na podstawie którego będą kwalifikowani na studia.
  • Kandydaci z tzw. „starą maturą”, którzy nie zgłosili się do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, mogą zdawać egzamin wstępny (przedmiotowy) w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, zgodnie z warunkami i trybem rekrutacji, określonymi uchwałą Senatu SUM.
  • Egzamin wstępny przeprowadzany jest w oparciu o ujednolicone arkusze egzaminacyjne, dostarczone przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.
  • Arkusze egzaminacyjne do egzaminów na poziomie podstawowym
    (z biologii, chemii, fizyki i matematyki) będą odpowiadać podstawie programowej obowiązującej przed 2015 r.
  • Arkusze egzaminacyjne do egzaminów na poziomie rozszerzonym
    (z biologii, chemii, fizyki i matematyki) będą odpowiadać podstawie programowej obowiązującej od 2015 r.

Terminy egzaminów wstępnych dla kandydatów ze „starą maturą”:

• 3.06.2016 r. godz. 9:00 – egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. Czas trwania egzaminu 170 min.
  • 3.06.2016 r. godz. 14:00 – egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym. Czas trwania egzaminu 180 min.
  • 7.06.2016 r. godz. 9:00 – egzamin z biologii na poziomie podstawowym. Czas trwania egzaminu 120 min.
  • 7.06.2016 r. godz. 9:00 – egzamin z biologii na poziomie rozszerzonym. Czas trwania egzaminu 180 min.
  • 9.06.2016 r. godz. 9:00 – egzamin z fizyki na poziomie podstawowym. Czas trwania egzaminu 120 min.
  • 9.06.2016 r. godz. 9:00 – egzamin z fizyki na poziomie rozszerzonym. Czas trwania egzaminu 180 min.
  • 10.06.2016 r. godz. 9:00 – egzamin z chemii na poziomie podstawowym. Czas trwania egzaminu 120 min.
  • 10.06.2016 r. godz. 9:00 – egzamin z chemii na poziomie rozszerzonym. Czas trwania egzaminu 180 min.

• Osoby zarejestrowane w systemie elektronicznej rekrutacji otrzymają pisemne zawiadomienie o miejscu i czasie egzaminu.
  • Kandydatowi ze „starą maturą”, który przystąpił do egzaminu wstępnego w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, Uczelnia wydaje
    (w dwóch egzemplarzach) zaświadczenie o liczbie uzyskanych punktów na egzaminie wstępnym.
  • Zaświadczenie jest uznawane we wszystkich publicznych Uczelniach Medycznych w Polsce (za wyjątkiem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu).
  • UWAGA: do egzaminu wstępnego organizowanego przez Uczelnię mogą przystąpić wyłącznie osoby ze „starą maturą”.
  •

Kandydaci na studia stacjonarne i niestacjonarne, legitymujący się „starą maturą” wnoszą opłatę rekrutacyjną do 28 kwietnia 2016 r. (ostatni dzień rejestracji elektronicznej).

Termin dokonania opłaty rekrutacyjnej uważa się za dotrzymany w przypadku wpływu środków na konto Uczelni