image Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Szukaj

 
 
Zmiana rozmiaru tekstu:

L.P.

Temat

Cel Projektu

Kierownik Projektu

Nazwa jednostki

  1.  

Badanie lipofilowości i zastosowanie wybranych deskryptorów strukturalnych w analizie QSAR i QSPR doustnych leków przeciwcukrzycowych

Zasadniczym celem prowadzonych badań jest zastosowanie techniki RP – HPTLC i RP-TLC oraz metod obliczeniowych do ceny lipofilowości wybranych doustnych leków przeciwcukrzycowych.

dr n. farm. Wioletta Parys

Zakład Chemii Analitycznej

41-200 Sosnowiec, ul. Jagiellońska 4

  1.  

Ocena potencjału biodegradacyjnego i bioremediacyjnego bakterii izolowowanych z gleby skażonej diazinonem w stosunku do innych związków z grupy insektycydów fosforoorganicznych

Celem projektu jest ocena zmian w strukturze i bioróżnorodności zespołów mikroorganizmów w glebach skażonych pestycydami na podstawie biochemicznych i molekularnych markerów. Ich zastosowanie powoli na ocenę bioróżnorodności w obrębie całego zespołu bakterii, a także jego wybranych grup taksonomicznych.

dr n. med. Mariusz Cycoń

Katedra i Zakład Mikrobiologii i Wirusologii

41-200 Sosnowiec, ul. Jagiellońska 4

  1.  

Stypendium dla wybitnego młodego naukowca

 

dr n. med. Mariusz Cycoń

Katedra i Zakład Mikrobiologii i Wirusologii

41-200 Sosnowiec, ul. Jagiellońska 4

 

image
 

Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
image
 

Wydział Lekarski - Katowice

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
image
 

Wydział Farmaceutyczny

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
image
 

Wydział Zdrowia Publicznego

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

SUM © 2017

 

 

 

logo sum bottom

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.