image Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Szukaj

 
 
Zmiana rozmiaru tekstu:

Na strukturę organizacyjną Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach składa się 51 jednostek naukowo-dydaktycznych, w tym: 9 Katedr, 3 Katedry i Kliniki, 10 Klinik i Oddziałów Klinicznych, 28 Zakładów oraz Studium Doktoranckie, które są zlokalizowane w Katowicach, Bytomiu, Rudzie Śląskiej i Sosnowcu.

Wydział zatrudnia 220 nauczycieli akademickich różnych specjalności, w tym 32 samodzielnych pracowników nauki, 91 doktorów, 97 lekarzy i magistrów.

Wydział posiada akredytowane kierunki studiów pielęgniarstwo, położnictwo i fizjoterapia. Oceny zgodności z obowiązującymi standardami kształcenia i z podstawowymi kryteriami jakościowymi w zakresie wymagań kadrowych, programowych i organizacyjnych dokonały: Krajowa Rada Akredytacyjna Szkół Pielęgniarek i Położnych oraz Polska Komisja Akredytacyjna.

Kształcenie podyplomowe:

Utworzone studia podyplomowe:

  •          „Fizjoterapia w onkologii z elementami psychoonkologii”
  •          „Edukacja seksualna”
  •          „Gerontologia i opieka nad osobami starszymi”
  •          „Gimnastyka korekcyjno - kompensacyjna”
  •          „Terapia neurorozwojowa” 
  •          „Neurorehabilitacja osób dorosłych oraz osób w wieku podeszłym”

Więcej informacji na temat studiów podyplomowych można uzyskać pod adresem: http://studiapodyplomowe.sum.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=175&Itemid=341

Studia doktoranckie:

Wydział prowadzi stacjonarne studia doktoranckie od roku akademickiego 2012/2013.

Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem:

http://studiapodyplomowe.sum.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=338

Uniwersytet Pierwszego Wieku:

Uniwersytet Pierwszego Wieku na kierunku „Ciało bez tajemnic” został utworzony na podstawie Uchwały Senatu Nr 87/2012 z dnia 25 kwietnia 2012 r. Celem ogólnym zajęć na Uniwersytecie Pierwszego Wieku jest zapoznanie młodzieży z problematyką ciała ludzkiego – jego aspektów anatomiczno-fizjologicznych, psychologicznych i socjologicznych, a także kształtowanie postaw zdrowotnych, zdrowego stylu życia w poszczególnych okresach rozwoju człowieka.

Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem:

http://upw.sum.edu.pl/index.php/menu/1/artykul/1/art

 

Uniwersytet Trzeciego Wieku:

Uniwersytet Trzeciego Wieku został utworzony przy Wydziale Nauk o Zdrowiu w Katowicach na podstawie Uchwały Senatu nr 84/2014 z dnia 25.06.2014 r. UTW jako inicjatywa edukacyjna Uczelni w zakresie kształcenia ustawicznego, powołany jest do prowadzenia działalności dydaktycznej poprzez organizację wykładów, kursów i zajęć praktycznych, dających możliwość zaspokajania zainteresowań i zdobywania wiedzy oraz utrzymania aktywności społecznej osobom, które zakończyły działalność zawodową.
Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: http://www.sum.edu.pl/aktualnosci-i-komunikaty-utw-wnoz

Uniwersytet Licealisty:

Uniwersytet Licealisty został utworzony przy Wydziale Nauk o Zdrowiu w Katowicach na podstawie Uchwały Senatu nr 61/2015 z dnia 20.05.2015 r. Głównym celem jego działalności jest zachęcenie młodzieży do studiowania kierunków medycznych: pielęgniarstwa, położnictwa, fizjoterapii oraz elektroradiologii, a przede wszystkim zaprezentowanie specyfiki tych zawodów i oryginalności ich studiowania.
Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: http://www.sum.edu.pl/aktualnosci-i-komunikaty-ul

 

 

 

image
 

Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
image
 

Wydział Lekarski - Katowice

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
image
 

Wydział Farmaceutyczny

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
image
 

Wydział Zdrowia Publicznego

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

SUM © 2017

 

 

 

logo sum bottom

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.