Uprzejmie informuję, że  w sali wykładowej im. Prof. Jerzego Szaflarskiego, w siedzibie Uniwersytetu, w Katowicach-Ligocie, przy ul. Medyków 18, segment C - II piętro, odbędą się

PUBLICZNE OBRONY ROZPRAW DOKTORSKICH
na stopień naukowy doktora nauk medycznych w zakresie medycyny:

7 listopada 2017 r.             o godz. 10.45
lek. Damian KOCUR

Temat rozprawy:     Ocena skuteczności leczenia tętniaków kompleksu tętnicy łączącej przedniej metodą wewnątrznaczyniową bez i z zastosowaniem remodelingu.
 Promotor:      Prof. dr hab. n.med. Piotr Bażowski
 Recenzenci:    Prof. dr hab. n.med. Paweł KOLASA
                       Dr hab. n.med. Radosław ROLA

14 listopada 2017 r.            o godz. 12.00
lek. Gamal AL - SRORY

Temat rozprawy:     „ Wybrane cytokiny u leczonych chinagolidem chorych na toczeń rumieniowaty układowy”.
 Promotor:     Prof. dr hab. n.med. Antoni HRYCEK
 Recenzenci:   Prof. dr hab. n.med. Cezary KUCIO
                      Prof. dr hab. n.med. Kazimierz KULICZKOWSKI

21 listopada 2017 r.             o godz. 12.00
lek. Małgorzata PIECHOTA
Temat rozprawy:     Zależność między występowaniem objawu sedymentacji a stopniem nasilenia stenozy kanału kręgowego w części lędźwiowej kręgosłupa.
 Promotor:     Dr hab. n.med. Robert KRÓL
 Promotor pomocniczy dr n.med. Wojciech Wawrzynek
 Recenzenci:   Prof. dr hab. n.med. Iwona SUDOŁ-SZOPIŃSKA
                     Dr hab. n.med. Ewa  KLUCZEWSKA

21 listopada 2017 r.                  o godz. 13.15
lek. Gabriela HANDZLIK-ORLIK

Temat rozprawy:     „ Wpływ leczenia metforminą na stopień stłuszczenia i zwłóknienia wątroby mierzony za pomocą współczynnika kontrolowanego tłumienia fali i elastografii dynamicznej u chorych na niealkoholową stłuszczeniową chorobę wątroby”.
 Promotor:      Prof. dr hab. n.med. Jan DUŁAWA
 Recenzenci:    Prof. dr hab. n.med. Tomasz MACH
                      Dr hab. n.med. Krzysztof GUTKOWSKI

Z rozprawami doktorskimi  i opiniami recenzentów można zapoznać się w Dziekanacie Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach ul. Medyków 18.

/-/ Prof. dr hab. Andrzej Witek
Prodziekan Wydziału Lekarskiego w Katowicach