Uprzejmie informuję, że  w sali wykładowej im. Prof. Jerzego Szaflarskiego, w siedzibie Uniwersytetu, w Katowicach-Ligocie, przy ul. Medyków 18, segment C - II piętro, odbędą się

PUBLICZNE OBRONY ROZPRAW DOKTORSKICH

na stopień naukowy doktora nauk medycznych w zakresie medycyny:

9 maja 2017 r.                o godz. 9.30
lek. Wojciech GILOWSKI
Temat rozprawy:   Wpływ monoterapii oraz skojarzonej terapii hipotensyjnej na stężenie wybranych cytokin przewciwzapalnych w osoczu chorych na nadciśnienie tętnicze.
 Promotor:     Prof. dr hab. n.med. Robert KRYSIAK
 Recenzenci:   Prof. dr hab. n.med. Grzegorz GRZEŚK
                      Dr hab. n.med. Andrzej MADEJ

9 maja 2017 r.                o godz. 11.00
lek. Maksymilian GAJDA
Temat rozprawy:    Dedykowany portal internetowy jako źródło informacji o zachowaniach zdrowotnych populacji, ukierunkowanych na profilaktykę chorób nowotworowych.
Promotor:      Dr hab. n.med. Małgorzata KOWALSKA
Recenzenci:    Dr hab. n.med. Aleksander OWCZREK
                      Prof.dr hab.n.med. Jerzy MARCINKOWSKI

9 maja 2017 r.       o godz. 13.00
mgr Katarzyna KNAPIK
Temat rozprawy: Wpływ intensywnej redukcji masy ciała u zawodników uprawiających judo na parametry stresu oksydacyjnego.
 Promotor:     Dr hab.n.med. Karolina SIEROŃ
 Promotor pomocniczy: dr n.med. Ewa Wojtyna
 Recenzenci:   Dr hab.n.med. Magdalena WILK-FRAŃCZUK
                      Dr hab.n.med. prof. nzw. i dr n.kf. Zbigniew ŚLIWIŃSKI

16 maja 2017 r.        o godz. 12.00
lek. Monika SARNAT-KUCHARCZYK
Temat rozprawy:   Ocena czułości siatkówki centralnej u pacjentów z makrogruczolakami przysadki mózgowej z wykorzystaniem mikroperymetrii i badania poczucia kontrastu.
Promotor:      Prof.dr hab.n.med. Ewa MRUKWA-KOMINEK
Recenzenci:    Prof.dr hab.n.med. Marek RĘKAS
                      Dr hab.n.med. Erita FILIPEK

16 maja 2017 r.         o godz.13.15
lek. Mariusz SPYRA
Temat rozprawy:  Ocena widzenia po operacji zaćmy z obuoczną implantają soczewek wieloogniskowych z niskim dodatkiem do bliży +2,75D i +3,25D w układzie mieszanym.
Promotor:      Prof.dr hab.n.med. Ewa MRUKWA-KOMINEK
Recenzenci:    Prof.dr hab.n.med. Jerzy MACKIEWICZ
                      Prof.dr hab.n.med. Damian CZEPITA

Z rozprawami doktorskimi  i opiniami recenzentów można zapoznać się w Dziekanacie Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach ul. Medyków 18.

/-/ Prof. dr hab. Andrzej Witek
Prodziekan Wydziału Lekarskiego w Katowicach