Uprzejmie informuję, że  w sali wykładowej im. Prof. Jerzego Szaflarskiego, w siedzibie Uniwersytetu, w Katowicach-Ligocie, przy ul. Medyków 18, segment C - II piętro, odbędą się

PUBLICZNE OBRONY ROZPRAW DOKTORSKICH

na stopień naukowy doktora nauk medycznych w zakresie medycyny:

27 września 2016 r.    o godz.9.30     lek. Aneta GABOREK

Temat rozprawy: Porównanie efektywności leczenia obrzęku plamki z zastosowaniem implantu doszklistkowego deksametazonu o przedłużonym działaniu z laseroterpią.
Promotor:     Dr hab.n.med. Katarzyna MICHALSKA-MAŁECKA
Recenzenci:   Prof.dr hab.n.med. Maria FORMIŃSKA-KAPUŚCIK
                   Prof.dr hab.n.med. Roman GOŚ

27 września 2016 r.    o godz. 10.45    lek. Maciej KLEPACKI

Temat rozprawy: Analiza zmian ekspresji genów układu kinin we krwi obwodowej chorych leczonych ranibizumabem na wysiękową postać zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem.
Promotor:      Dr hab.n.med. Katarzyna MICHALSKA-MAŁECKA
Recenzenci:    Prof.dr hab.n.med. Maria FORMIŃSKA-KAPUŚCIK
                    Prof.dr hab.n.med. Andrzej GRZYBOWSKI

27 września 2016 r.     o godz. 12.00   lek. Katarzyna WYSKIDA

Temat rozprawy: „ Spożycie oraz czynnościowy niedobór witaminy K u hemodializowanych pacjentów”.
Promotor:      Prof.dr hab.n.med. Jerzy CHUDEK
Recenzenci:    Dr hab.n.med. Ilona KURNATOWSKA
                    Prof.dr hab.n.med. Jolanta MAŁYSZKO

Z rozprawami doktorskimi  i opiniami recenzentów można zapoznać się w Dziekanacie Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach ul. Medyków 18.

Prof. dr hab. Andrzej Witek
Prodziekan Wydziału Lekarskiego w Katowicach