Uprzejmie informuję, że  w sali wykładowej im. Prof. Jerzego Szaflarskiego, w siedzibie Uniwersytetu, w Katowicach-Ligocie, przy ul. Medyków 18, segment C - II piętro, odbędą się

PUBLICZNE OBRONY ROZPRAW DOKTORSKICH
na stopień naukowy doktora nauk medycznych w zakresie medycyny:

28 czerwca 2016 r. o godz. 10.45
lek. Michał PALUSZCZAK
Temat rozprawy: „ Wpływ zróżnicowanego obciążenia fosforanami w diecie na  wydzielanie czynnika wzrostu fibroblastów 23 u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym”.
Promotor:          Prof.dr hab.n.med. Andrzej WIĘCEK
Recenzenci:        Prof.dr hab.n.med. Michał NOWICKI
                        Prof.dr hab.n.med. Bogusław OKOPIEŃ

28 czerwca 2016 r. o godz. 12.00
lek. Piotr SURMIAK
Temat rozprawy:  „ Stężenie lipokaliny  związanej z żelatynazą neutrofili w surowicy jako wczesny marker  ostrego uszkodzenia nerek u noworodków z zespołem hipoplazji lewego serca”.
Promotor:         Dr hab.n.med. Małgorzata BAUMERT
Recenzenci:       Prof.dr hab.n.med. Alicja WASILUK
                       Prof.dr hab.n.med. Ryszard LAUTERBACH

28 czerwca 2016 r. o godz. 14.15
lek. Jerzy PAŹDZIORA
Temat rozprawy:   „ Analiza wybranych czynników ryzyka angioplastyki zwężeń tętnicy szyjnej wewnętrznej w aspekcie zastosowania neuroprotekcji”.
Promotor:        Dr hab.n.med. Wacław KUCZMIK
Recenzenci:      Prof.dr hab.n.med. Jan BARON
                      Prof.dr hab.n.med. Tomasz ZUBILEWICZ

Z rozprawami doktorskimi  i opiniami recenzentów można zapoznać się w Dziekanacie Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach ul. Medyków 18.

/-/     Prof.dr hab. Andrzej Witek
Prodziekan Wydziału Lekarskiego w Katowicach