Uprzejmie informuję, że  w sali wykładowej im. Prof. Jerzego Szaflarskiego, w siedzibie Uniwersytetu, w Katowicach-Ligocie, przy ul. Medyków 18, segment C - II piętro, odbędą się

PUBLICZNE OBRONY ROZPRAW DOKTORSKICH
na stopień naukowy doktora nauk medycznych w zakresie medycyny i biologii medycznej :

22 wrzesień 2015 r.                  o godz. 12.00        mgr Arkadiusz LIŚKIEWICZ
Temat rozprawy:  „ Wpływ diety ketogennej na rozwój guzów w zwierzęcym modelu stwardnienia guzowatego”.
Promotor:     Dr hab.n.med. Halina JĘDRZEJOWSKA-SZYPUŁKA
Recenzenci:   Prof.dr hab.n.med. Sergiusz JÓŹWIAK
                   Dr hab.n.med. Bożena GABRYEL

29 wrzesień 2015 r.                    o godz. 9.30       lek. Michał WDOWCZYK
Temat rozprawy:     „ Osoczowe stężenie leptyny oraz FGF-21 w zespole policystycznych jajników”.
Promotor:     Dr  hab.n.med. Paweł MADEJ
Recenzenci:   Prof.dr hab.n.med. Anita OLEJEK
                   Prof.dr hab.n.med. Marek BOLANOWSKI

29 wrzesień 2015 r.                       o godz. 10.45    lek. Maciej ŻELAWSKI
Temat rozprawy:   „ Ocena efektów leczenia nie gojących się złamań kości piszczelowej w zależności od składu komórkowego zastosowanego autologicznego koncentartu szpiku kostnego”.
Promotor:     Dr hab.n.med. Tomasz BIELECKI
Recenzenci:   Prof.dr hab.n.med. Bogdan MAZUR
                   Prof.dr hab.n.med. Krzysztof SŁOWIŃSKI

29 wrzesień  2015 r.                  o godz. 12.00    lek. Katarzyna SKIBA
Temat rozprawy:   „ Analiza czynników wpływających na występowanie kwasicy metabolicznej u chorych w odległym okresie po przeszczepieniu nerki”
Promotor:     Dr hab.n.med. Marcin ADAMCZAK
Recenzenci:   Dr hab.n.med. Ilona KURNATOWSKA
                   Prof.dr hab.n.med. Leszek DOMAŃSKI

29 wrzesień  2015 r.                   o godz.13.00     lek. Magdalena LEMM
Temat rozprawy:   „ Stan odżywienia a osoczowe stężenie insulinopodobnych czynników wzrostu i białek je wiążących oraz hormonu anty-Mullerowskiego u kobiet z zespołem policystycznych jajników”.
Promotor:     Prof.dr hab.n.med. Magdalena OLSZANECKA-GLINIANOWICZ
Recenzenci:   Prof.dr hab.n.med. Anita OLEJEK
                   Dr hab.n.med. Lucyna OSTROWSKA

Z rozprawami doktorskimi  i opiniami recenzentów można zapoznać się w Dziekanacie Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach ul. Medyków 18.

Prodziekan Wydziału Lekarskiego w Katowicach
Prof. dr hab. n. med. Andrzej Witek