image Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Szukaj

images/s5_velocity/top_image.jpg

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Sprawdź materiały w formie wideo prezentujące Naszą Uczelnię


Zobacz Pokaż wszystkie
image

Aktualności

CDiSM
Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej
Dydaktyka oparta o najnowocześniejsze technologie. Dowiedz się więcej na stronie http://cdism.sum.edu.pl
Dział Nauki i Współpracy Międzynarodowej
Wejdź
Kształcenie Podyplomowe
Wejdź
Annales
Annales Academiae Medicae Silesiensis
(eISSN 1734-025X)
CAS, Index Copernicus (ICV 2014: 63,58, ocena znormalizowana 6,45), Polska Bibliografia Lekarska i Polish Scientific Journals Database, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego: 8 pkt.
Zmiana rozmiaru tekstu:

MATURA MIĘDZYNARODOWA
i
MATURA EUROPEJSKA

Kandydaci legitymujący się dyplomem matury międzynarodowej IB (International Baccalaureate) oraz matury europejskiej EB (European Baccalaureate) podlegają postępowaniu kwalifikacyjnemu według tych samych zasad, co kandydaci legitymujący się egzaminem maturalnym zwanym „nową maturą”.

Oceny na dyplomie matury międzynarodowej (IB) Kandydat przelicza przy zastosowaniu odpowiedniego przelicznika punktów uzyskanych z danego przedmiotu:

Ocena z dyplomu IB

Punkty na poziomie

podstawowym

rozszerzonym

7

100

100

6

90

95

5

80

90

4

70

80

3

60

70

2

50

60

1

40

40

Wynik egzaminu matury europejskiej (EB) Kandydat przelicza na punkty według zasady:
wynik x 10.

WAŻNE!

Osoby, które w roku 2015 przystąpiły do matury międzynarodowej (IB) lub matury europejskiej (EB) składają w wyznaczonym przez Uczelnię terminie tj. do 7 lipca 2015 r., wystawione przez dyrekcję szkoły zaświadczenie o przystąpieniu do egzaminu dojrzałości matury międzynarodowej oraz oświadczenie, że przyjmują do wiadomości warunkowe dopuszczenie do postępowania rekrutacyjnego i w przypadku braku pozytywnego wyniku egzaminu dojrzałości lub nie przedstawienia Uczelni oryginału świadectwa dojrzałości do dnia 31 sierpnia 2015 roku, wynik kwalifikacji zostanie unieważniony a nazwisko kandydata zostanie skreślone z list kwalifikujących przyjęcie na studia.

 

image
 

Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
image
 

Wydział Lekarski - Katowice

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
image
 

Wydział Farmaceutyczny

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
image
 

Wydział Zdrowia Publicznego

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

SUM © 2016-2018

 

 

 

logo sum bottom

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.