Centrum Transferu Technologii

Centrum Transferu Technologii - aktualności

09 luty 2017

Granty Fundacji NUTRICIA

Informuję, że na przełomie lutego i marca 2017 r. ogłoszony zostanie pierwszy konkurs polsko-chiński na wspólne projekty badawczo-rozwojowe. Konkurs będzie organizowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wraz z Ministerstwem Nauki i Technologii Chińskiej Republiki Ludowej (MOST).

Wnioskodawcami w konkursie będą mogły być jednostki naukowe, mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz składające się z nich konsorcja. Wymogiem niezbędnym do złożenia wniosku będzie udział w projekcie przynajmniej jednego partnera z Chińskiej Republiki Ludowej.

Budżet NCBR przeznaczony na dofinansowanie realizacji projektów wyłonionych w konkursie przez polskie podmioty wynosi 500 000 EUR na pojedynczy projekt, przy czym okres realizacji projektu wynosi maksymalnie 36 miesięcy.

Jednym z obszarów badawczych, których powinny dotyczyć projekty, jest tematyka medyczna:
Medicine, including health and medical technology;  medical technologies engineering including medical biotechnology, diagnostics and therapy civilization diseases, personalized medicine; new medicines.