Centrum Transferu Technologii

Centrum Transferu Technologii - aktualności

09 luty 2017

Granty Fundacji NUTRICIA

Informujemy o otwarciu nowego konkursu na granty Fundacji NUTRICIA. Wnioski można składać do 30 kwietnia 2017 r.

Fundacja NUTRICIA wspiera finansowo projekty badawcze, które odnoszą się do misji Fundacji, którą jest ochrona, promocja i zapewnienie zdrowia poprzez żywienie. W wyniku tych projektów powstają m.in. nowe wytyczne w zakresie: żywienia kobiet w ciąży, niemowląt i dzieci oraz zapobiegania chorobom i promocji zdrowia.

Fundacja NUTRICIA przyznaje trzy rodzaje grantów na badania naukowe z zakresu żywienia człowieka:

• Granty badawcze – dla doświadczonych badaczy, przyznawane w celu inicjowania i prowadzenia badań naukowych z zakresu żywienia człowieka.
  • Granty promotorskie – dla kandydatów chcących uzyskać stopień doktora.

Więcej informacji o grantach badawczych i promotorskich w zakładce zasady i kryteria, a formularze aplikacyjne dostępne tutaj.

• Granty stypendialne – dla młodych naukowców - na zdobycie niezbędnej wiedzy i praktyki, umożliwiającej w przyszłości inicjowanie i prowadzenie badań naukowych z zakresu żywienia człowieka.

Więcej informacji o tym jak składać wniosek o grant stypendialny znajduje się tutaj.

W 2017 r. Fundacja będzie szczególnie wspierać projekty badań dotyczących problemu otyłości – poszukiwaniu jej przyczyn oraz metod zapobiegania i leczenia.