Centrum Transferu Technologii

Women Innovators Prize 2018

05 wrzesień 2017

Projekt NAUKOWIEC

Jak planować i rozwijać karierę zawodową i pasje naukowe? Jak budować sieć kontaktów i zaistnieć w środowisku? Jakie umiejętności rozwijać? Jak pisać wnioski o granty? Jak współpracować z sektorem nieakademickim?

Jeśli jesteś doktorantem albo zamierzasz nim zostać to "Projekt NAUKOWIEC" pomoże ci znaleźć odpowiedzi na takie pytania. Inicjatywa "Projekt NAUKOWIEC" jest realizowana przez konsorcjum 6 polskich organizacji, które zorganizują wydarzenie w 6 polskich miastach oraz przeprowadzą kampanię informacyjno-edukacyjną zachęcającą młodych naukowców do rozwijania swojej kariery. Podczas warsztatów będzie można porozmawiać ze stypendystami krajowych i zagranicznych programów, ekspertami z różnych dziedzin i sektorów, doradcami w planowaniu kariery i przedstawicielami świata biznesu. Udział w wydarzeniach pomoże w świadomym planowaniu kariery, pokażę istniejące narzędzia i możliwości.

Na Śląsku wydarzenia będą miały miejsce 17.10 w Gliwicach oraz 18-19.10 w Katowicach.

Dzień 1: "Sprawdź jak to zrobić", by z sukcesem planować i rozwijać swoją karierę naukową. Zaznacz na "Mapie swojej kariery" ważne punkty, takie jak zdobywanie grantów, wyjazdy zagraniczne, umiejętne prezentowanie swoich badań, czy nawiązywanie kontaków i poszukiwanie partnerów do projektów.

Dzień 2: "Nauka, Kariera, Biznes" to mniej znana strona kariery naukowca, którą zaprezentujemy drugiegi dnia. Wystąpienia praktyków i udział w mini warsztatach z przedstawicielami sektora prywatnego pomogą zrozumieć tajniki i możliwości współpracy z tym sektorem.

Dzień 3: "Warsztaty rozwoju kariery" trzeciego dnia pomogą rozwinąć tzw. umiejętności miękkie, jakże przydatne i poszukiwane przez pracodawców.

Dodatkowo w ramach projektu w grudniu br. zorganizowane zostanie w Warszawie seminarium dla instytucji, które posiadają europejskie logo HR Excellence in Research - pracodawców młodych naukowców, żeby porozmawiać z nimi na temat ich aktywnego udziału w kształtowaniu warunków pracy rozwoju kariery młodych naukowców.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

EURAXESS