Centrum Transferu Technologii

14 listopad 2017

Konferencja

fnp

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej informuje, iż w połowie września 2017 r. rozpocznie się rejestracja online w konkursie o stypendium START 2018 dla najzdolniejszych młodych uczonych. Nabór wniosków będzie trwał do końca października 2017 roku.

Stypendia START stanowią wyróżnienie dla młodych uczonych, którzy, choć dopiero rozpoczynają karierę naukową, mogą się już wykazać znaczącymi osiągnięciami badawczymi. Przyznanie stypendiów odbywa się w drodze konkursu, w którym uczeni będący uznanymi autorytetami w danej dziedzinie nauki oceniają dorobek kandydatów. Dorobek ten musi być udokumentowany patentami lub publikacjami w uznanych polskich i zagranicznych periodykach naukowych.

W 2018 roku stypendia zostaną przyznane po raz dwudziesty szósty. START jest największym w Polsce programem stypendialnym dla najlepszych młodych uczonych. Wysokość rocznego stypendium w ubiegłych latach wynosiła 28 000 zł. W najbliższym konkursie Fundacja planuje przyznać ok. 100 stypendiów.

Więcej informacji o programie na stronie: http://www.fnp.org.pl/oferta/start/