Ocena skuteczności leczenia ostrej białaczki limfoblastycznej u dzieci poprzez monitorowanie minimalnej choroby resztkowej metodą 8-kolorowej cytometrii przepływowej (MRD-Flow-ALL)

Czas realizacji projektu 1.06.2011 - 31.12.2014

Nazwa programu, w ramach którego projekt jest realizowany ERA-NET PRIOMEDCHILD

Informacje o projekcie

Celem projektu jest poprawa wyników leczenia dziecięcej ostrej białaczki limfoblastycznej (ALL) dzięki unowocześnieniu diagnostyki i klasyfikacji tej choroby, dokładnemu scharakteryzowaniu immunofenotypu komórek białaczkowych w momencie rozpoznania choroby oraz dokładnemu monitorowaniu choroby podczas i po leczeniu umożliwiającemu bezpośrednią ocenę skuteczności leczenia po poszczególnych blokach terapii.

Partnerzy konsorcjum

1. The Netherlands Organization for Health Research and Development, Holandia
  2. French National Institute for Health and Medical Research, Francja
  3. Italian National Institute of Health, Włochy