LEUKEMIA NET

Strengthen and develop scientific and technological excellence in research and therapy of leukemia (CML, AML, ALL, CLL, MDS, CMPD) by integration of the leading national leukemia networks and their interdisciplinary partner groups in Europe (European LeukemiaNet)

Czas realizacji projektu 1.01.2004 – 28.02.2011

Nazwa programu międzynarodowego, w ramach którego projekt został zrealizowany 6. Program Ramowy UE

Informacje o projekcie

Celem projektu była integracja wiodących grup próbnych białaczki (CML, AML, ALL, CLL, MDS, CMPD), przeprowadzenie interdyscyplinarnych badań (diagnostyka, leczenie) w całej Europie, w celu utworzenia sieci współpracy dla osiągnięć w badania związane z białaczką i ochroną zdrowia.

Koordynator projektu Prof. dr Rudiger Hehlmann, Universitätsmedizin, Mannheim, Niemcy

Kierownik Merytoryczny projektu w SUM

Dr hab. n. med. Małgorzata Krawczyk-Kuliś

Katedra i Klinika Hematologii i Transplantacji Szpiku, Wydział Lekarski w Katowicach