KOMUNIKAT WYDZIAŁOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ
WYDZIAŁU ZDROWIA PUBLICZNEGO W BYTOMIU
ŚLĄSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W KATOWICACH

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z kalendarzem wyborczym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach listopad jest miesiącem, w którym odbywać się będą wybory decydujące o składzie organów kolegialnych Wydziału Zdrowia Publicznego oraz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Wydziałowa Komisja Wyborcza odpowiedzialna jest za przeprowadzenie wyborów:

• członków Rady Wydziału Zdrowia Publicznego w Bytomiu na kadencję 2016-2020, spośród nauczycieli akademickich niebędących profesorami i doktorami habilitowanymi;
  • członków Rady Wydziału Zdrowia Publicznego w Bytomiu na kadencję 2016-2020, spośród pracowników niebędących nauczycielami akademickimi, zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu pracy;
  • członków Senatu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na kadencję 2016-2020, z grona nauczycieli akademickich WZP niebędących profesorami i doktorami habilitowanymi;
  • członków Uczelnianego Kolegium Elektorów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na kadencję 2016-2020, z grona nauczycieli akademickich WZP niebędących profesorami i doktorami habilitowanymi.

Zgłoszenia kandydatów do ww. organów przyjmowane będą w dniach 4 – 6 listopada 2015 r., w godz. 9.00-15.00, w siedzibie Wydziału Zdrowia Publicznego przy ul. Piekarskiej 18 w Bytomiu, pok. nr 4. Zgłoszeń należy dokonywać na kartach zgłoszenia dostępnych do pobrania na stronie internetowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (zakładka „pracownik” ->”Wybory uczelniane”->”Pliki do pobrania”, link bezpośredni: http://sum.edu.pl/pliki-do-pobrania-wybory). Osoba zgłaszająca zobowiązana jest dokonać zgłoszenia osobiście. Należy pamiętać o podpisaniu zgody na kandydowanie przez zgłaszanego kandydata.

Wybory przeprowadzone zostaną w trybie zebrań wyborczych z udziałem osób dysponujących czynnym prawem wyborczym w danym głosowaniu. Zebranie wyborcze obejmujące głosowanie w wyborach:

• członków Rady Wydziału Zdrowia Publicznego w Bytomiu na kadencję 2016-2020, spośród nauczycieli akademickich niebędących profesorami i doktorami habilitowanymi (7 mandatów);
  • członków Senatu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na kadencję 2016-2020, z grona nauczycieli akademickich WZP niebędących profesorami i doktorami habilitowanymi (1 mandat);
  • członków Uczelnianego Kolegium Elektorów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na kadencję 2016-2020, z grona nauczycieli akademickich WZP niebędących profesorami i doktorami habilitowanymi (6 mandatów

odbędzie się dnia 16 listopada 2015 r., godz. 11.00. w siedzibie Wydziału Zdrowia Publicznego przy ul. Piekarskiej 18 w Bytomiu, pok. nr 4. Zebranie trwać będzie do momentu obsadzenia wszystkich mandatów w kolejnych turach głosowania, jednak nie dłużej, niż do godz. 14.00.

Zebranie wyborcze obejmujące głosowanie w wyborach:

• członków Rady Wydziału Zdrowia Publicznego w Bytomiu na kadencję 2016-2020, spośród pracowników niebędących nauczycielami akademickimi, zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu pracy (1 mandat)

odbędzie się dnia 16 listopada o godz. 14.00. w siedzibie Wydziału Zdrowia Publicznego przy ul. Piekarskiej 18 w Bytomiu, pok. nr 4. Zebranie trwać będzie do momentu obsadzenia wszystkich mandatów w kolejnych turach głosowania, jednak nie dłużej, niż do godz. 17.00.

W przypadku nieobsadzenia wszystkich dostępnych mandatów w czasie pierwszego zebrania wyborczego odbędą się dodatkowe głosowania na zebraniach w dniach 25 – 30 listopada 2015 r. Dokładny termin oraz godzina zebrania ogłoszone zostaną po 16 listopada, w razie zaistnienia takiej konieczności.

Szczegóły dotyczące pełnego kalendarza wyborczego oraz przedmiotowe przepisy prawne dostępne są pod adresem internetowym: http://sum.edu.pl/informacje-ogolne-ukw-2016-2020. W razie pytań prosimy o kontakt z przewodniczącym Wydziałowej Komisji Wyborczej: dr n. hum. Piotr Romaniuk, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wydziałowa Komisja Wyborcza
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu