W.P.
Kierownicy Jednostek
Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu

W związku z faktem, że na zebraniu wyborczym w dniu 16.11.2015r. nie wybrano dostatecznej liczby członków Rady Wydziału i Uczelnianego Kolegium Elektorów z grona nauczycieli akademickich bez stopnia doktora habilitowanego i tytułu profesora, w dniu 23.11.2015r. (poniedziałek) w sali Rady Wydziału zlokalizowanej w Dziekanacie Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu na Placu Traugutta 2 (IV piętro) odbędzie się kolejne zebranie wyborcze, w trakcie którego przeprowadzona zostanie II turaWYBORÓW PRZEDSTAWICIELI GRUP SPOŁECZNOŚCI AKADEMICKIEJ DO ORGANÓW KOLEGIALNYCH UCZELNI.

Godz.10.00
1. Wybory do Uczelnianego Kolegium Elektorów z grupy:
- nauczycieli akademickich bez stopnia doktora habilitowanego i tytułu profesora, zatrudnionych na Wydziale w pełnym wymiarze czasu pracy,

2. Wybory do Rady Wydziału z grupy:
- nauczycieli akademickich bez stopnia doktora habilitowanego i tytułu profesora zatrudnionych na Wydziale w pełnym wymiarze czasu pracy,

Przedstawicieli poszczególnych grup społeczności akademickiej do organów kolegialnych Uczelni oraz do Uczelnianego Kolegium Elektorów wybierają członkowie tych grup, w związku z czym w zebraniu uczestniczą jedynie nauczyciele akademiccy nie posiadający stopnia doktora habilitowanego i tytułu profesora.

Ze względu na fakt, że ze względów proceduralnych może zaistnieć konieczność przeprowadzenia w ramach zebrania kilku kolejnych głosowań konieczne jest pozostanie wszystkich wyborców w siedzibie Dziekanatu do momentu zakończenia odpowiedniego zebrania lub do momentu zakończenia liczenia głosów, o ile nie wystąpi konieczność przeprowadzenia drugiego głosowania.

Głosować można tylko osobiście na odpowiednich kartach do głosowania.  Ze względu na fakt, że w grupach nauczycieli akademickich jednocześnie będą prowadzone wybory do 2 organów kolegialnych karty do obu głosowań będą różniły się kolorami i będą gromadzone w odpowiednio oznaczonych urnach.

Fakt pobrania karty do głosowania należy potwierdzić podpisem wyborcy na liście wyborców.

OBOWIĄZUJE NASTĘPUJĄCY SCHEMAT WYPEŁNIANIA KART DO GŁOSOWANIA

Za ważną kartę do głosowania uważa się kartę, na której dokonano skreśleń zgodnie z instrukcją głosowania podaną na karcie.

Przez zagłosowanie uważa się postawienie znaku "X" (dwie przecinające się linie) w obrębie kratki umieszczonej z lewej strony obok nazwiska poszczególnych kandydatów.

Głosować można maksymalnie na liczbę kandydatów odpowiadającą liczbie mandatów zaznaczonej w górnej części karty do głosowania. Postawienie znaku „x” przy większej liczbie kandydatów niż liczba mandatów lub niepostawienie znaku „x” przy żadnym z nazwisk kandydatów, powoduje nieważność głosu (karty).

Umieszczanie innych znaków, skreślenia w innych miejscach, zakreślenia i dopiski na karcie unieważniają kartę!

ZE WZGLĘDU NA ZNACZNE OGRANICZENIA CZASOWE UPRZEJMIE PROSZĘ O BEZWZGLĘDNIE PUNKTUALNE PRZYBYCIE NA ZABRANIE WYBORCZE!!!

Uprzejmie proszę o przekazanie powyższych informacji wszystkim pracownikom zatrudnionym w Państwa Jednostkach.

Prof. dr hab. Grzegorz Cieślar
Przewodniczący Wydziałowej Komisji Wyborczej