Od 29 lutego do 1 marca w Dziekanacie Wydziału Lekarskiego w Katowicach przy ulicy Medyków 18 w godzinach od 900 do 1500  można zgłaszać kandydatów na funkcję Dziekana

Osoby kandydujące na funkcję Dziekana i  Prodziekana urodzone przed dniem 1 sierpnia 1972 r. mają obowiązek złożenia „oświadczenia lustracyjnego” lub gdy takie oświadczenie zostało uprzednio złożone mają obowiązek zgłoszenia tego faktu.

2 marca 2016 r. o godz. 1200 w Auli A-3 im. prof. dr hab. dr h.c. Witolda Zahorskiego w Katowicach-Ligocie przy ul. Medyków 18 odbędzie się zebranie wyborcze, podczas którego przeprowadzone zostaną wybory Dziekana i Prodziekanów WLK.

Urządzenia do głosowania wydawane będą w w/w miejscu w dniu wyborów od godz. 1130. Mając na uwadze dużą liczbę Wyborców uprzejmie proszę o przybycie na miejsce zebrania wyborczego o godz. 1130.

Informację dotyczącą usprawiedliwienia nieobecności na posiedzeniu i jej przyczyny należy kierować w formie pisemnej na adres Dziekanat WLK: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., najpóźniej do dnia 1 marca 2016 r. do godz. 1500.

Wybory do Senatu z grupy profesorów i doktorów habilitowanych odbędą się na Zebraniu Wyborczym bezpośrednio po wybraniu Dziekana i Prodziekanów. Wtedy też będzie można zgłaszać Kandydatów do Senatu.

Kartę zgłoszenia Kandydata można:

• pobrać na Zebraniu Wyborczym,
  • wydrukować ze strony internetowej: (Zakładka Wybory SUM)

Do Senatu mogą kandydować osoby posiadające bierne prawo wyborcze tzn. w tym przypadku:

• nauczyciele akademiccy posiadający stopień naukowy doktora habilitowanego ‑zatrudnieni w podstawowym miejscu pracy, którzy nie ukończyli 67 roku życia
  • nauczyciele akademiccy posiadający tytuł profesora – zatrudnieni w podstawowym miejscu pracy, którzy nie ukończyli 70 roku życia

Wydziałowa Komisja Wyborcza
Wydziału Lekarskiego w Katowicach