image Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Szukaj

 
 
Kredyty

Szanowni Państwo,

w załączeniu przekazujemy do wiadomości i stosowania zasady umarzania kredytów studenckich określone rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 18 maja 2010 r. w sprawie szczegółowych zasad,trybu i kryteriów udzielania,spłacania oraz umarzania kredytów i pożyczek studenckich (Dz.U. z 2016 r.poz. 1,z późn.zm.), zamieszczone w dniu 8 marca 2017 r. na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w zakładce Kredyty studenckie.


[Przesłano przez: Dziekanat WZP]

Informacja

Baner

Szanowni Państwo,

W załączeniu informacja od naszej partnerskiej uczelni w Niemczech z informacją o możliwości uczestnictwa w szkole letniej.
Jest możliwość aplikowania o stypendia, które redukują całkowity koszt uczestnictwa do 100 euro. W załączonym dokumencie są stosowne dane kontaktowe.

Flyer_Bavarian SummerSchool_2017.pdf


[Przesłano przez: Katarzyna Stojka]

Termin płatności

Uprzejmie przypominamy, że termin płatności I raty z tytułu opłaty za czesne (semestr letni w roku akademickim 2016/17) dla studentów studiów niestacjonarnych minął dnia 15.02.2017 r. Prosimy o niezwłoczne uregulowanie zaległych należności.

Jednocześnie ponawiamy informację o konieczności niezwłocznego uregulowania zaległych należności dotyczących semestru zimowego.

Informacje z kwotą indywidualnego zadłużenia mogą Państwo również zobaczyć na wirtualnym dziekanacie.

Wpłat należy dokonywać na swój indywidualny numer konta bankowego.


[Przesłano przez: Dział Finansowo-Księgowy]

Baner Francja

STYPENDIA RZĄDU FRANCUSKIEGO DLA STUDENTÓW I DOKTORANTÓW

 

Uprzejmie informujemy, iż Ambasada Francji oraz Instytut Francuski w Polsce przyjmują kandydatury w ramach programu stypendiów rządu francuskiego na rok akademicki 2017-2018.

Stypendia Rządu Francuskiego (BGF) finansują i ułatwiają pobyt we Francji wybitnym polskim studentom oraz naukowcom. W obecnej edycji programy stypendialne umożliwiają polskim studentom sfinansowanie studiów we Francji na poziomie Master 2 (BGF Master 2gi rok) lub Podwójnego doktoratu (BGF Doctorat en cotutelle) realizowanego między Francją i Polską.

  • Stypendium rządu francuskiego BGF Master 2 skierowane są do polskich studentów, którzy chcieliby kontynuować naukę we Francji na ostatnim roku studiów magisterskich (2-gi rok Master) na uniwersytecie, bądź innej uczelni wyższej. Czas trwania stypendium wynosi od 1 do 10 miesięcy w trakcie trwania roku akademickiego.
  • BGF Doktorat Cotutelle (tzw. podwójny doktorat) przeznaczony jest dla polskich studentów, pragnących uzyskać stopień naukowy doktora jednocześnie we Francji i w Polsce pod opieką dwóch promotorów, polskiego i francuskiego. Dotyczy wszystkich kierunków studiów oprócz medycyny, która podlega pod specjalny, odrębny program stypendialny. Stypendium pokrywa koszt trzech pobytów we Francji w ciągu trzech lat, od 1 do 5 miesięcy w każdym roku akademickim. Maksymalny czas trwania stypendium to 15 miesięcy.

Stypendyści BGF Master 2 oraz BGF Doktorat Cotutelle otrzymują ok. 767 € (netto) za każdy miesiąc spędzony we Francji (stypendium jest wpłacane na konto założone w banku we Francji).

Wnioski o przyznanie stypendium Master 2 oraz Podwójnego doktoratu można składać w nieprzekraczalnym terminie do 5 marca 2017 r. w wersji elektronicznej do Ambasady Francji w Polsce na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz w wersji papierowej do Biura Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej w Warszawie. Formularz zgłoszeniowy wypełnia się w języku angielskim lub francuskim.

W przypadku stypendium BGF Master 2 przed wyjazdem do Francji stypendysta musi złożyć zaświadczenie z uczelni (podpisane przez osobę uprawnioną lub szefa wybranego kierunku studiów) potwierdzające zgodność dossier kandydata z wybranym przez niego kierunkiem. Ponadto jednym z załączników do wniosku jest list referencyjny opiekuna naukowego stypendysty. Natomiast w przypadku chęci skorzystania z BGF Doktorat Cotutelle przed pierwszym wyjazdem stypendysty do Francji powinna zostać podpisana tzw. Umowa Cotutelle, która określa warunki prowadzenia badań na uczelni. Umowa jest zawierana pomiędzy obiema uczelniami i stypendystą.
W razie braku zawartej umowy należy dostarczyć zaświadczenie podpisane przez promotorów doktoratu z obu uczelni.

Szczegółowa prezentacja programów stypendialnych, warunki kwalifikacji kandydatów, a także wzór aplikacji do pobrania znajdują się na stronie Instytutu Francuskiego w Polsce w rubryce Stypendia ( http://www.institutfrancais.pl/pl/prezentacja ).

 

 [Przesłano przez: Katarzyna Stojka]

Uwaga

UWAGA!!!

Uprzejmie informuję, iż dodatkowy termin szkolenia z zakresu BHP dla studentów, którzy nie uczestniczyli w tym szkoleniu na początku roku akademickiego to 27-02-2017 r. godz. 14:30 - Sala nr 36 w Wydziale Zdrowia Publicznego w Bytomiu przy ul. Piekarskiej 18.
Jednocześnie informuję, iż jest to już ostateczny termin szkolenia i nieobecność będzie skutkowała brakiem zaliczenia.

[Przesłano przez: Katarzyna Stojka]

 

 

image
 

Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
image
 

Wydział Lekarski - Katowice

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
image
 

Wydział Farmaceutyczny

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
image
 

Wydział Zdrowia Publicznego

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

SUM © 2017

 

 

 

logo sum bottom

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.