image Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Szukaj

 
 
Zmiana rozmiaru tekstu:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wspiera współpracę z zagranicą za pomocą następujących działań:

„Granty na granty”

Celem programu jest wsparcie polskich jednostek naukowych, które ubiegają się o realizację projektów w ramach programów badawczych Unii Europejskiej, w tym m.in. w HORIZON 2020. Wsparcie jest skierowane do jednostek naukowych, które zamierzają podjąć się roli koordynatora w planowanym projekcie oraz stworzyć międzynarodowe konsorcjum.

Wnioskodawca może ubiegać się o przyznanie środków finansowych na  pokrycie planowanych kosztów przygotowania wniosku projektowego albo refundację kosztów przygotowania wniosku projektowego  złożonego  do programu badawczego Unii Europejskiej, jeżeli wniosek ten uzyskał liczbę punktów powyżej progu (threshold) wyznaczonego przez Komisję Europejską lub inny upoważniony przez nią podmiot.

Kosztami kwalifikującymi się do finansowania są:

  •          koszty przeprowadzenia dodatkowego rozpoznania w przedmiocie planowanego tematu wniosku projektowego,
  •          koszty przygotowania (napisania) wniosku,
  •          koszty uczestnictwa wnioskodawcy w konferencjach,
  •          koszty organizacji spotkań roboczych konsorcjum.

W 2015 roku nabór wniosków w ramach programu będzie trwał do 31 grudnia 2015r. i ma charakter ciągły. Zasady naboru wniosków określone są w ogłoszeniu: http://www.nauka.gov.pl/g2/oryginal/2015_03/ed58064bd214a1348514a2907f827178.pdf

Wnioski o przyznanie środków finansowych oceniane są przez Interdyscyplinarny zespół do spraw działalności wspomagającej współpracę naukową z zagranicą na podstawie kryteriów określonych w ogłoszeniu.

Więcej informacji, w tym dokumentacja konkursowa na stronie: http://www.nauka.gov.pl/komunikaty/program-granty-na-granty-wsparcie-polskich-koordynatorow-w-programach-badawczych-unii-europejskiej-nabor-wnioskow-w-ramach-ii-edycji.html

 

Projekty międzynarodowe współfinansowane - MNiSW

Dofinansowanie MNiSW obejmuje projekty międzynarodowe realizowane w ramach programów Unii Europejskiej lub innych programów międzynarodowych, współfinansowane z zagranicznych środków finansowych niepodlegających zwrotowi.

Finansowanie kosztów zadań realizowanych przez wnioskodawcę w projekcie międzynarodowym współfinansowanym ze środków finansowych na finansowanie współpracy naukowej z zagranicą nie może być większe niż 80% kosztów ponoszonych na ten cel przez wnioskodawcę ze środków krajowych.

Wniosek o przyznanie środków finansowych na realizację projektu międzynarodowego współfinansowanego znajduje się w załączniku nr 1 do rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 11 stycznia 2011 r. w sprawie kryteriów i trybu przyznawania oraz rozliczania środków finansowych na naukę przeznaczonych na finansowanie współpracy naukowej z zagranicą.

Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dn. 11 stycznia 2011r. w sprawie kryteriów i trybu przyznawania oraz rozliczania środków finansowych na naukę przeznaczonych na finansowanie współpracy naukowej z zagranicą

Nabór wniosków otwarty.

Więcej informacji na stronie http://www.nauka.gov.pl/finansowanie-wspolpracy-z-zagranica/

 

image
 

Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
image
 

Wydział Lekarski - Katowice

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
image
 

Wydział Farmaceutyczny

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
image
 

Wydział Zdrowia Publicznego

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

SUM © 2017

 

 

 

logo sum bottom

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.