Zgodnie z § 27 pkt 1 i 2  Regulaminu Studiów w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, stanowiący załącznik nr 1 do Uchwały nr 44/2015 z dnia 22 kwietnia 2015 r. Senatu SUM, student może przenieść się z innej uczelni, w tym także zagranicznej za zgodą Dziekana, wyrażoną w drodze decyzji, jeżeli wypełnił wszystkie obowiązki wynikające z przepisów obowiązujących w uczelni, którą opuszcza. Przeniesienie może nastąpić jedynie z początkiem roku akademickiego, po zaliczeniu przez studenta poprzedniego roku studiów.

O przeniesienie na studia mogą ubiegać się studenci innych uczelni, którzy:

1. spełniają warunki rekrutacyjne na dany kierunek na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w roku  akademickim rozpoczęcia studiów,
  2. złożą wniosek o możliwość przeniesienia się na Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu do dnia 31.08.2016 r. do właściwego Dziekana.
  3. złożą uzasadniony wniosek zaopiniowany przez Dziekana Wydziału, z którego zamierzają się przenieść wraz z dokumentami poświadczającymi dotychczasowy przebieg studiów,
  4. uzyskali potwierdzenie zaliczenia roku studiów 2015/16 do dnia złożenia stosownej dokumentacji,

[Przesłano przez: Knapek Karolina]