W dniu 9 kwietnia 2018 roku w Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie, koło Warszawy odbyła się III edycja Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z Przyszłością”, który służy wyróżnianiu najbardziej nowoczesnych kierunków i koncepcji studiów na polskich uczelniach.

Decyzją Komisji kierunek studiów „Zarzadzanie Ryzykiem Zdrowotnym”, studia I i II ̊ Wydziału Zdrowia Publicznego w Bytomiu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach uzyskał Certyfikat i Znak Jakości „Studia z Przyszłością”. Certyfikatem „Studia z Przyszłością” Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego wyróżnia kierunki i specjalności realizowane według nowoczesnych i innowacyjnych programów kształcenia, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy, zgodne z oczekiwaniami otoczenia społeczno-gospodarczego.

Jednostką Organizacyjną Wydziału zaangażowaną merytorycznie w przygotowanie Kwestionariusza certyfikacyjnego była Katedra Zdrowia Środowiskowego.

Skład zespołu bezpośrednio opracowujący i redagujący dokument zgłoszeniowy do konkursu:

1. dr hab. n. przyr. Ewa Marchwińska-Wyrwał
  2. dr n. biol. Grzegorz Dziubanek