Stypendium M

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujmy, że do dnia 7 września 2017 r. (czwartek) można składać w Dziekanacie Wydziału Zdrowia Publicznego w Bytomiu wnioski (3 egz.) o przyznanie stypendium Ministra za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2017/2018.

Szczegółowe informacje dotyczące w/w stypendium znajdują się na stronie internetowej www.nauka.gov.pl → Studia: dla studentów i doktorantów → Stypendia Ministra dla studentów i doktorantów za wybitne osiągnięcia naukowe

Przed opracowaniem wniosku należy zapoznać się z tekstem Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 lipca 2015 r. w sprawie stypendiów ministra za wybitne osiągnięcia przyznawanych studentom oraz ze szczegółowymi informacjami zamieszczonymi na stronie Ministerstwa. Wnioski winny być przygotowane na odpowiednich formularzach, w sposób staranny, przejrzysty i czytelny. Przy ocenie wniosków nie będą uwzględniane osiągnięcia, które były podstawą przyznania stypendium w poprzednich latach.

Formularz można pobrać ze strony internetowej:

•    Uczelni (student → informacje organizacyjne → pomoc socjalna i stypendia)
  •   Ministerstwa → Studia: dla studentów i doktorantów → Stypendia Ministra dla studentów i doktorantów za wybitne osiągnięcia naukowe

Należy złożyć 3 egzemplarze wniosków, każdy z kompletem dokumentacji potwierdzającej zawarte we wniosku informacje dotyczące osiągnięć naukowych i sportowych.

Ponadto nadmieniam, iż wnioski niekompletne, lub obarczone inną wadą formalną (np. brak właściwych podpisów, przygotowanie wniosku na formularzu zmienionym co do zakresu lub układu treści przez wypełniającego) będą odsyłane do wnioskodawcy celem uzupełnienia, a wnioski złożone do Dziekanatu po terminie tj. po 7 września 2017r. pozostaną bez rozpoznania.

[Przes łano przez: Katarzyna Stojka]