Stypendium

Stypendium Rektora może otrzymać student, który uzyskał w poprzednim roku akademickim średnią ocen nie mniejszą niż 4,01 lub osiągniecia naukowe, artystyczne lub wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym.

Wnioski mogą składać:
            - studenci, którzy zaliczyli rok studiów  i są wpisani na kolejny rok akademicki;
            - studenci pierwszego roku studiów drugiego stopnia rozpoczętych w terminie roku od ukończenia studiów pierwszego stopnia;
            - studenci przyjęci na pierwszy rok studiów roku złożenia egzaminu maturalnego, który jest laureatem olimpiady międzynarodowej albo laureatem lub finalistą olimpiady przedmiotowej o zasięgu ogólnopolskim, o którym mowa w przepisach o systemie oświaty.

Wnioski należy składać terminie od dnia 25 września do dnia 6 października 2017 r. w Dziekanacie Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach wraz z dokumentami potwierdzającymi uzyskane osiągnięcia, podpisami właściwych osób potwierdzającymi osiągnięcia oraz oświadczeniem stanowiącym załącznik nr 8 do Regulaminu przyznawania pomocy materialnej dla studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach tj. oświadczeniem studenta o pobieraniu świadczeń pomocy materialnej tylko na jednym kierunku oraz tylko na jednej Uczelni.

Wniosek oraz załącznik nr 8 dostępny jest poniżej :

KOMUNIKAT W  SPRAWIE STYPENDIUM REKTORA
DLA NAJLEPSZYCH STUDENTÓW

Informujemy, że nowy Regulamin przyznawania pomocy materialnej dla studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, który stanowi załącznik Nr 1 do Zarządzenia Nr 113/2017 z dnia 31.07.2017 r. Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zmieniającego Zarządzenie Nr 13/2007 z dnia 24.01.2007 r. z późn. zm. w sprawie: wprowadzenia „Regulaminu przyznawania pomocy materialnej dla studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach”, nie wprowadza zmian co do rodzaju osiągnieć, za które student może otrzymać stypendium Rektora dla najlepszych studentów.

Zgodnie z propozycją Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, zostały wprowadzone od roku akademickiego 2017/2018 zmiany co do wagi punktów za poszczególne rodzaje osiągnięć.

Propozycje zmian w Regulaminie przyznawania pomocy materialnej dla studentów SUM, uwzględniają postulaty przekazane RUSS przez przedstawicieli poszczególnych lat i kierunków studiów.

Zgodnie z art. 186 ust.1 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym, szczegółowy regulamin ustalania wysokości, przyznawania i wypłacania świadczeń pomocy materialnej dla studentów, w tym szczegółowe kryteria i tryb udzielania świadczeń pomocy materialnej dla studentów, sposób wyłaniania studentów mogących otrzymać stypendium rektora dla najlepszych studentów, wzory wniosków o przyznanie świadczeń, wzór oświadczenia o niepobieraniu świadczeń na innym kierunku studiów oraz sposób udokumentowania sytuacji materialnej ustala rektor w porozumieniu z uczelnianym organem samorządu studenckiego.

[Przesłano przez: Tatiana Wyciślik-Żurawska]