Pożyczki

Informujemy, że ukazał się tekst jednolity Ustawy o pożyczkach i kredytach studenckich. Jednocześnie zwracamy uwagę na nowe brzmienie art. 7 ust. 1 ww. ustawy: Kwota kredytu studenckiego lub pożyczki studenckiej nie może przekroczyć w ciągu jednego roku studiów 6-krotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego za kwartał poprzedzający kwartał, w którym dokonano ustalenia wysokości miesięcznych rat kredytu studenckiego i pożyczki studenckiej.

Tekst ustawy w załączeniu.

[Przesłano przez:  Tatiana Wyciślik-Żurawska]