Uwaga studenci ostatniego roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych

Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w roku akademickim 2016/2017

Studia II° kierunek: fizjoterapia, pielęgniarstwo, położnictwo,

coaching medyczny

Warunkiem przystąpienia do egzaminu dyplomowego i obrony pracy dyplomowej jest:

• złożenie pracy dyplomowej wraz z opinią promotora
  • zaliczenie wszystkich przedmiotów i praktyk oraz uzyskanie wszystkich efektów kształcenia, przewidzianych w programie studiów, w tym planie studiów
  • pozytywna ocena pracy dyplomowej recenzenta
  • pozytywna weryfikacja pracy dyplomowej przez system antyplagiatowy

oraz dostarczenie do Dziekanatu Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach niżej wymienionych dokumentów:

• pracy dyplomowej wraz z  podpisem promotora na pierwszej stronie
  • zgłoszonej pisemnie propozycji recenzenta pracy
  • oceny pracy dokonanej przez recenzenta
  • opinii promotora na temat pracy dyplomowej
  • karty obiegowej podpisanej przez wszystkie komórki organizacyjne (do odbioru w Dziekanacie)
  • indeksu praktyk
  • dowodu wpłaty na kwotę 60 zł - opłata za dyplom
  • 4 zdjęć do dyplomu o wymiarze 4,5 cm x 6,5 cm (podpisane imieniem i nazwiskiem)
  • legitymacji studenckiej – ostateczny termin zwrotu w dniu obrony pracy magisterskiej
  • załączników do Regulaminu antyplagiatowego w SUM w Katowicach:

- załącznik nr 1 – oświadczenie studenta

- załącznik nr 2 – oświadczenie

11. informacji dla potrzeb Suplementu do dyplomu – kserokopię dokumentów  stwierdzających przynależność do kół naukowych

Wpłata za dyplom może być dokonana: gotówką w kasie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach lub przelewem na konto: ING Bank Śląski S.A. nr konta 40 1050 1214 1000 0007 0000 9103 lub przelewem na indywidualny numer konta za pomocą konta na wirtualnym dziekanacie, z podaniem tytułu wpłaty: „Wydział Nauk o Zdrowiu Katowicach w Katowicach  - opłata za dyplom”

Pracę dyplomową należy składać w Dziekanacie Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach:

• jeden egzemplarz to tzw. „oryginał”, który musi być wydrukowany dwustronnie (każda kartka z obydwu stron zadrukowana) za wyjątkiem strony tytułowej. Oryginał należy złożyć w miękkiej okładce (termobindowanie),
  • wersja elektroniczna pracy w formacie DOC (Microsoft Word), RTF lub PDF dostarczona na nośniku CD lub DVD. Nazwa pliku na płycie: imię i nazwisko studenta
  • dwa egzemplarze to tzw. ”kopie”, z których jedna jest przeznaczona dla promotora a druga dla recenzenta. Powinny być one wydrukowane jednostronnie (każda kartka tylko na jednej stronie zadrukowana) – student dostarcza prace dyplomowe promotorowi i recenzentowi

Studenci, którzy nie złożą kompletu dokumentów, nie zostaną dopuszczeni do egzaminu dyplomowego oraz obrony pracy dyplomowej.

Obrona pracy odbywa się w terminie wyznaczonym przez Dziekana Wydziału.

STUDIA II STOPNIA - TERMINARZ

SKŁADANIA PRAC DYPLOMOWYCH-MAGISTERSKICH

W ROKU AKADEMICKIM 2016/2017:

Termin składania prac do  31.05.2017 r.- obrona w II połowie czerwca i I połowie lipca 2017 r.
Termin składania prac do  30.06.2017 r.- obrona w II połowie lipca 2017 r. i później.

Zgodnie z Regulaminem Studiów, student obowiązany jest złożyć pracę dyplomową nie później niż do dnia 30 czerwca, na studiach kończących się semestrem letnim.

Dziekan, na wniosek promotora lub studenta, w uzasadnionych przypadkach, w szczególności w przypadku:

-długotrwałej choroby studenta, potwierdzonej odpowiednim orzeczeniem lekarskim,

-braku możliwości wykonania pracy dyplomowej w obowiązującym terminie z uzasadnionych przyczyn niezależnych od studenta,

może przedłużyć termin złożenia pracy dyplomowej, o okres nie dłuższy niż 2 miesiące od terminu określonego w Regulaminie, tj. do 31.08.2017 r.

Decyzją Dziekana student zostaje skreślony z listy studentów, w przypadku niezłożenia w terminie pracy dyplomowej lub niezdania egzaminu dyplomowego oraz w przypadku niezłożenia wniosku o odpłatne powtarzanie roku.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 14 września 2011 r. (Dz. U. Nr 201, Poz. 1188 z późn. zm.) w terminie 30 dni od dnia ukończenia studiów uczelnia sporządza i wydaje absolwentowi dyplom ukończenia studiów wraz z dwoma odpisami i suplementem do dyplomu.

Ponadto na wniosek absolwenta uczelnia wydaje dodatkowe odpisy dyplomu w tłumaczeniu na język obcy wraz z suplementem do dyplomu (suplement jedynie w języku angielskim). Kompletny wniosek zawierający podanie, zdjęcie do dyplomu, dowód wpłaty za odpis w języku obcym 40 zł, absolwent składa w Dziekanacie Wydziału.

Ponadto prosimy zapoznać się z następującymi przepisami:

1. Regulaminem Studiów-od §29 do §39
  2. Regulaminem antyplagiatowy - Zarządzenie nr 71/2015
  3. Regulaminem pisania i obrony pracy magisterskiej oraz zasadami redagowania pracy dyplomowej

[Przesłano przez: Tatiana Wyciślik-Żurawska]