Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach,

W nawiązaniu do pisma otrzymanego od Pana prof. dr hab. n. med. Jana Duławy, Prorektora ds. Nauki SUM, uprzejmie informuję, że Zarząd Polskiego Towarzystwa Medycyny i Techniki Hiperbarycznej (PTMiTH) ustanowił stypendium naukowe im. Antoniego Dębskiego.
Stypendium jest indywidualną nagrodą pieniężną przyznawaną corocznie w drodze konkursu młodym pracownikom nauki (nie starszym niż 35 lat) oraz studentom za osiągnięcia w dziedzinach:
- nauk fizycznych, chemicznych, o ziemi i środowisku, biologicznych, przyrodniczych, inżynieryjnych i technicznych, medycznych, o zdrowiu, humanistycznych oraz społecznych.

Wysokość stypendium to kwota 3000 zł wypłacana laureatowi jednorazowo w ciągu miesiąca od ogłoszenia wyników konkursu. Wyniki konkursu są ogłaszane podczas inauguracji dorocznej konferencji naukowej, która jest planowana na drugą połowę listopada tego roku. Szczegóły organizacyjne w tym zakresie dla uczestników konkursu zostaną przekazane w odrębnym trybie.

Zgłoszenia kandydatów do konkursu odbywają się w formie za pomocą poczty elektronicznej i tradycyjnej. Szczegóły trybu i warunków zgłoszeń znajdują się w załączonym Regulaminie Stypendium Naukowego, który jest dostępny również na stronie PTMiTH.

W przypadku chęci uczestnictwa w konkursie, uprzejmie proszę (zgodnie z § 2 Rozdział III Regulaminu) o przesłanie do Działu ds. Nauk i Współpracy Międzynarodowej do dnia 14 września 2016 roku zgłoszenia kandydata obejmującego:
1. Nazwę instytucji zgłaszającej lub Imię i Nazwisko opiekuna naukowego lub osoby upoważnionej do reprezentowania instytucji zgłaszającej;
2. Imię i Nazwisko kandydata;
3. Datę urodzenia kandydata;
4. Numer Identyfikacji Podatkowej kandydata;
5. Nazwa i adres właściwego dla kandydata urzędu skarbowego;
6. Obszar działalności;
7. Uzasadnienie zgłoszenia wraz z oceną opisową opiekuna naukowego lub osoby upoważnionej do reprezentowania instytucji zgłaszającej;
8. Adres poczty elektronicznej i tradycyjnej kandydata;
9. Adres poczty elektronicznej i tradycyjnej zgłaszającego;
10. Oświadczenie o zgodzie na udział w konkursie, zgodnie z niniejszym Regulaminem.
Ponadto nadmienia się, iż przy ocenie merytorycznej wniosków brane będą pod uwagę (zgodnie z § 3 ust. 4 Regulaminu):
° dotychczasowe osiągnięcia kandydata,
° wartość poznawcza publikacji (jeśli nadesłano opracowanie),
° znaczenie przedstawionych wyników dla nauki / dydaktyki / praktyki (jeśli nadesłano opracowanie),
° ocena opisowa opiekuna naukowego lub osoby upoważnionej do reprezentowania instytucji zgłaszającej,
° uzasadnienie zgłoszenia.
W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt z Panią Aleksandrą Tomanek pod nr tel. 32 208 3531 lub adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dr hab. n. med. Grażyna Markiewicz-Łoskot
Prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach