Uwaga studenci ostatniego roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych

Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego
w Katowicach w roku akademickim 2015/2016
Studia II° kierunek: fizjoterapia, pielęgniarstwo, położnictwo, coaching medyczny

Warunkiem przystąpienia do egzaminu dyplomowego i obrony pracy dyplomowej jest:

1. złożenie pracy dyplomowej wraz z opinią promotora
  2. zaliczenie wszystkich przedmiotów i praktyk oraz uzyskanie wszystkich efektów kształcenia, przewidzianych w programie studiów, w tym planie studiów
  3. pozytywna ocena pracy dyplomowej recenzenta
  4. pozytywna weryfikacja pracy dyplomowej przez system antyplagiatowy

oraz dostarczenie do Dziekanatu Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach niżej wymienionych dokumentów:

1. pracy dyplomowej wraz z wpisem promotora na pierwszej stronie pracy
  2. zgłoszona pisemnie propozycja recenzenta pracy
  3. ocena pracy dokonana przez recenzenta
  4. opinia promotora na temat pracy dyplomowej
  5. karta obiegowa podpisana przez wszystkie komórki organizacyjne (do odbioru w Dziekanacie)
  6. indeks praktyk
  7. dowód wpłaty na kwotę 60 zł - opłata za dyplom
  8. 4 zdjęcia do dyplomu o wymiarze 4,5 cm x 6,5 cm (podpisane imieniem i nazwiskiem)
  9. legitymacji studenckiej – ostateczny termin zwrotu w dniu obrony pracy magisterskiej
  10.  załączniki do Regulaminu antyplagiatowego w SUM w Katowicach:
    • - załącznik nr 1 – oświadczenie studenta
    • - załącznik nr 2 – oświadczenie
  11. informacje dla potrzeb Suplementu do dyplomu - kserokopię dokumentów stwierdzających przynależność do kół naukowych

Wpłata za dyplom może być dokonana: gotówką w kasie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach lub przelewem na konto: ING Bank Śląski S.A. nr konta 40 1050 1214 1000 0007 0000 9103 lub przelewem na indywidualny numer konta za pomocą konta na wirtualnym dziekanacie, z podaniem tytułu wpłaty: „Wydział Nauk o Zdrowiu Katowicach w Katowicach - opłata za dyplom”

Pracę dyplomową należy składać w Dziekanacie Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach:

• jeden egzemplarz to tzw. „oryginał”, który musi być wydrukowany dwustronnie (każda kartka z obydwu stron zadrukowana) za wyjątkiem strony tytułowej. Oryginał należy złożyć w miękkiej okładce (termobindowanie),
  • wersja elektroniczna pracy w formacie DOC (Microsoft Word), RTF lub PDF dostarczona na nośniku CD lub DVD. Nazwa pliku na płycie: imię i nazwisko studenta
  • dwa egzemplarze to tzw. ”kopie”, z których jedna jest przeznaczona dla promotora a druga dla recenzenta. Powinny być one wydrukowane jednostronnie (każda kartka tylko na jednej stronie zadrukowana) – student dostarcza prace dyplomowe promotorowi i recenzentowi

Studenci, którzy nie złożą kompletu dokumentów, nie zostaną dopuszczeni do egzaminu dyplomowego oraz obrony pracy dyplomowej.
Obrona pracy odbywa się w terminie wyznaczonym przez Dziekana Wydziału.

STUDIA II STOPNIA - TERMINARZ SKŁADANIA PRAC DYPLOMOWEG-MAGISTERSKICH W ROKU AKADEMICKIM 2015/2016:
Termin składania prac do 31.05.2016 r.- obrona w I połowie lipca 2016 r.
Termin składania prac do 30.06.2016 r.- obrona w II połowie lipca 2016 r. i później.

Zgodnie z Regulaminem Studiów, student obowiązany jest złożyć pracę dyplomową nie później niż do dnia 30 czerwca, na studiach kończących się semestrem letnim.
Dziekan, na wniosek promotora lub studenta, w uzasadnionych przypadkach, w szczególności w przypadku:
-długotrwałej choroby studenta, potwierdzonej odpowiednim orzeczeniem lekarskim,
-braku możliwości wykonania pracy dyplomowej w obowiązującym terminie z uzasadnionych przyczyn niezależnych od studenta,
może przedłużyć termin złożenia pracy dyplomowej, o okres nie dłuższy niż 6 miesięcy od terminu określonym w Regulaminie, tj. do 31.12.2016r.
Decyzją Dziekana student zostaje skreślony z listy studentów, w przypadku niezłożenia w terminie pracy dyplomowej lub niezdania egzaminu dyplomowego oraz w przypadku niezłożenia wniosku o odpłatne powtarzanie roku.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 14 września 2011 r. (Dz. U. Nr 201, Poz. 1188 z późn. zm.) w terminie 30 dni od dnia ukończenia studiów uczelnia sporządza i wydaje absolwentowi dyplom ukończenia studiów wraz z dwoma odpisami i suplementem do dyplomu.

Ponadto na wniosek absolwenta uczelnia wydaje dodatkowe odpisy dyplomu w tłumaczeniu na język obcy wraz z suplementem do dyplomu (suplement jedynie w języku angielskim). Kompletny wniosek zawierający (podanie, zdjęcie do dyplomu, dowód wpłaty za odpis w języku obcym 40 zł), absolwent składa w Dziekanacie w terminie do 30 dni od dnia ukończenia studiów.
Złożenie wniosku po terminie 30 dni od daty obrony pracy dyplomowej lub wniosku niekompletnego, wiąże się z odmową wystawienia dokumentów.

Ponadto prosimy zapoznać się z następującymi przepisami:

1. Regulamin Studiów-od §29 do §39
  2. Regulamin antyplagiatowy - Zarządzenie nr 71/2015
  3. Regulamin pisania i obrony pracy magisterskiej oraz zasady redagowania pracy dyplomowej
  4. Strona tytułowa - wzór

[Przesłano przez: Tatiana Żurawska]