UWAGA STUDENCI !!!

Uprzejmie informujemy o konieczności przestrzegania zapisów Regulaminu sieci SUM stanowiącego Załącznik nr 3 do Zarządzenia nr 147/2011 z dnia 30.11.2011 r. Rektora SUM, do czego zobowiązują się studenci podpisując oświadczenie dotyczące podłączenia Internetu w Domach Studenta. W szczególności dotyczy to kwestii pobierania i jednoczesnego udostępniania materiałów prawnie chronionych (pkt 62b oraz pkt 72 Regulaminu Sieci). Należy podkreślić, że mechanizm pobierania najczęściej jest równolegle nielegalnym udostępnieniem tych materiałów.
Ponadto informuje się, że od stycznia 2014 r. wprowadzono  zasady zablokowania na 3 tygodnie dostępu na adres IP, z którego dopuszczono się naruszenia pkt. 19 Regulaminu Sieci. Centrum Informatyki i Informatyzacji SUM zablokuje dostęp niezwłocznie po otrzymaniu informacji w tym zakresie. Przypominamy o odpowiedzialności prawnej i materialnej zgodnie z punktem 67a Regulaminu Sieci.

[Przesłano przez: Tatiana Wyciślik-Żurawska]