Zapraszamy studentów I roku II stopnia na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo do wzięcia udziału w prelekcji nt. Zdrowie publiczne a rola Państwowej Inspekcji Sanitarnej w dniu 23.10.2014.(godz. od 12.00 do 14.15, sala nr 112, Centrum Dydaktyczne Wydziału Nauk o Zdrowiu SUM w Katowicach).

W zakresie tematu zostaną poruszone następujące zagadnienia: sanepid, jaki jest nie każdy widzi, wymagania formalno-prawne, zasady dekontaminacji, dezynfekcja, sterylizacja, zasady postępowania z bielizną i odpadami, higiena pracy, stan bezpieczeństwa sanitaryjnego województwa śląskiego.

Prelekcję wygłosi Pani mgr Dorota Wodzisławska-Czapla, zastępca Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Katowicach.

Serdecznie zapraszam
dr Katarzyna Herda-Płonka