Pl Trauguta 2

Zasady Przenosin
na wyższe lata studiów
/dydaktyka w języku polskim/

1. Zgodnie z art. 171 ust.3 Ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym z późn. zm., student może przenieść się z innej uczelni, w tym także zagranicznej, za zgodą kierownika podstawowej jednostki organizacyjnej uczelni przyjmującej, wyrażoną w drodze decyzji, jeżeli wypełnił wszystkie obowiązki wynikające z przepisów obowiązujących w uczelni, którą opuszcza.
  2. Uznanie efektów kształcenia uzyskanych przez studenta w innej uczelni odbywa się  na podstawie zapisów art. 165 Ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym z późn. zm.
  3. Wnioski o przeniesienie studentów studiujących w Uczelniach poza krajami Unii Europejskiej nie będą rozpatrywane
  4. Dokumentacja kandydatów ubiegających się o przeniesienie na Wydział Lekarski
    z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu SUM przyjmowana jest w terminie do 20 sierpnia 2017 r.. W przypadku, gdy dokumentacja wpłynie po w/w terminie, podanie kandydata pozostanie bez rozpatrzenia, a dokumenty zostaną odesłane.
  5. Przeniesienie na Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu może odbyć się tylko i wyłącznie po zaliczeniu roku studiów oraz na ten sam kierunek jaki został podjęty w uczelni macierzystej.
  6. Dokumentacja kandydata powinna zawierać:
  • podanie do Dziekana z prośbą o wyrażenie zgody na przeniesienie na Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu;
  • zaświadczenie o posiadaniu statusu studenta;
  • kopia świadectwa maturalnego (oryginał do wglądu);
  • przebieg studiów potwierdzający zaliczenie wszystkich przedmiotów oraz odbycie  praktyk zawodowych przewidzianych planem studiów;
  • wykaz uzyskanych efektów kształcenia (moduł, sylabus);
  • zgoda Dziekana Wydziału macierzystego w przypadku przeniesienia z Wydziału  Lekarskiego w Katowicach.
    1. Przyjmowane są wyłącznie oryginały dokumentów. Jeżeli dokumentacja została sporządzona w innym języku, niż język polski, konieczne jest załączenie jej tłumaczenia na język polski dokonane przez tłumacza przysięgłego.
    2. Przeniesienie może nastąpić tylko na II, III lub IV rok studiów. Podania
      o przeniesienie na wyższe lata studiów (V i VI) pozostaną bez rozpatrzenia.

[Przesłano przez: Sylwia Surma]