W związku z wprowadzonymi aneksami do umów zawartych ze Szpitalami Klinicznymi SUM w Katowicach, regulującymi kwestię udostępniania dokumentacji medycznej dla nauczycieli akademickich i studentów Uczelni w celu realizacji prac naukowych uprzejmie informuję, że poniższe Szpitale:

• Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 im. prof. S. Szyszko w Zabrzu, ul. 3 Maja 13-15
  • Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. A. Mielęckiego w Katowicach, ul. Francuska 20-24
  • Uniwersyteckie Centrum Okulistyki i Onkologii Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny w Katowicach, ul. Ceglana 35

mogą udostępnić dokumentację medyczną pracownikom i studentom SUM, do wykorzystania w celach naukowych, bez ujawnienia nazwiska i innych danych umożliwiających identyfikację osoby, której dokumentacja dotyczy.

Studenci SUM, aby uzyskać odpowiednie upoważnienie Dyrektora Szpitala, muszą złożyć wniosek do Dziekana Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu.

dr hab. Zenon Czuba, prof. nadzw. SUM
Prodziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu